Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent az egérnél a DPI?

Mit jelent az egérnél a DPI?

Figyelt kérdés
Ha az enyémet gyorsabban húzom, többet megy a kurzor ugyanakkora húzásnál, mintha lassabban húznám. Valaki magyarázza el. Ha például 5700DPI akkor 1cm-t húzom és átmegy a képernyőn a kurzor, vagy mi? Miért van az, hogy ha lassan húzom, kevesebbet megy ugyanakkora húzásnál???

2012. jún. 11. 14:44
 1/4 Panda Péter ***** válasza:

az egérgyorsításnak a DPI-nek semmi köze. windows-ban ki tudod kapcsolni, ha kiveszed a pipát az egér beállításainál a "rámutatás pontosságának javítása" mellől.


amúgy DotPerInch, vagyis felbontóképességet jelent, de általános igazság, hogy a több nem feltétlen jobb, a profik közül nagyon ritka, aki 1000dpi-nél nagyobbat használ.

2012. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kivettem, és valami tényleg változott. DE mi? Leírnád?
2012. jún. 11. 15:53
 3/4 Panda Péter ***** válasza:
hát az, hogy elvileg nincs egérgyorsítás (valójában minimális elvileg marad, amit registry-s hókuszpókusszal lehet kiírtani, ennek utána kell majd néznem). ergo ha ugyanazt a távolságot lassan húzva teszi meg az egér, vagy egy gyors rántással, akkor is ugyanoda fog mutatni.
2012. jún. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
DPI gomb nekem is van az egéren. Olvastam róla sok mindent, de igazából most se értem mi ez pontosan. Annyit vettem észre, ha megnyomom nagyon gyors a kurzor, ha még egyszer akkor lassabb, ha még egyszer akkor úgyszintén, és elölről.
2016. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!