Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Maxtor 3.5 series HDD csatlako...

Maxtor 3.5 series HDD csatlakoztatása pc-hez?

Figyelt kérdés

Szeretném a fent említett HDD-t szeretném csatlakoztatni a PC-mhez mert egy nagyobb programot le kéne szednem róla. Már van egy vinyó a gépemben. Egy olyan széles kábellel hozzákötöttem az alaplaphoz de semmi. Gondolom valmit fel kell telepíteni vagy a BIOS-ban állítani de ilyet még nem csináltam, valaki tudna segíteni? De ugye úgy kéne hozzákötne hogy egy csak egy másodlagos HDD legyen ne a fő.

Az alaplapra ezek az adatok vannak ráírva amit fent említettem a kérdésben hogy Maxtor 3.5 series és még oldalt ezek:

Diamondmax

plus 8

ATA/133HDD

40GB

Ha ez segít valamiben.



2012. jún. 11. 16:11
 1/1 anonim válasza:

A maxtort slave-nek kell jumperelni. ( a vinyó végén a csatlakozóknál van egy "tű" sor valszeg van is rajta jumper.

A vinyón rajta kell legyen egy "térkép" a jumpereléshez, azaz hogy melyik két lábat kell rövidre zárni hogy master, azaz elsődleges, vagy slave, másodlagos legyen.

Aztán biosba belépni, megnézni hogy látja e a gép mind a két vinyót. Az eredeti nevének kell ott lennie meg a maxtornak. El kell menteni a biost, és kész.

2012. jún. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!