Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a gépemnek?...

Mi lehet a baja a gépemnek? Az Nvdia grafikus kártya nem kap elég áramot.

Figyelt kérdés
MA reggel ahogy bekapcsoltam a gépet kicsit zúgott, de később elhalgatott úgyhogy nem törődtem vele. Most így délután, megint elkezdett zúgni, majd hosszas játék után észrevettem az ablakot a tálcán, mi szerint az Nvidia grafikus kártya nem kap elég energiát, ezért teljesítménye le lett csökkentve. Konkrét hatását eddig még nem vettem észre, de megszeretném kérdezni hogy mimnek van baja, és mit tudok tenni? A gépnek már jó félhónapja nincs semmi baja(Akkor volt egy alaplap csere), csak ma kezdett el szórakozni, mostmár folyamatosan zúg, és mivel ki volt írva hogy ez a rendszer károsodását okozhatja, nem merek játszani. Segítsetek légyszives

2012. jún. 11. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kilazult valamelyik kábel. Nézz bele a gépházba.
2012. jún. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 cipi8 ***** válasza:
Vagy kábel lazulás illetve ha gagyibb a tápod 5000Ft-os (Mercury, HKC, Codegen stb.)azok sokkal kisebb teljesítményt produkálnak mint ami a névleges lenne! 450 gagyi M-Tech táppal nem indult a kártya még egy 400-as Chieftec-el meg ment, a próbált kártyának minimum 400W-kellett.
2012. jún. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Milyen tápod van és milyen az a VGA?
2012. jún. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kábel lazulás, most néztem.. A táp 350Wos, a kártya meg nvidia geforce 7600gs. Nem lehet hogy a videókártya a hibás? mert ezzel a táppal már kb 1éve megy a kártya, igaz hogy egyes játékoknál újraindul a gép, amik régebben mentek.
2012. jún. 11. 20:16
 5/11 cipi8 ***** válasza:

Meg kellene próbálni másik karival. A GS kártyák amúgy is butítottak ezek inkább irodai konfigba valók csak nézd meg hogy mekkora a különbség a GS, GT és GTS szériák közt az utóbbi 2 az jobb féle. Nekem múlthéten döglött be a 8400GS-em úgy kezdte hogy a Win7 alatt ugye Aero témákat használtam és egyszer csak fagyás és a kép is szét esett. Utána párszor próbáltam ua. majd levettem az Aerot amikor épp nem fagyott ki de akkor olyan 5 percet bírt csökkentett módba jó volt, most 8600GT van kölcsönbe de jöv. héten veszek egy normálisat, pedig egy AEROCOOL házat akartam venni majd HDD-t és csak utána VGA-t, de egyből előre került a csere listámban, ja XP alatt is kifagyott egy másik gépben is!


Szerintem neked is lassan döglődik már, kérj egy kölcsön karit és próbáld meg azzal, hogy továbbra is fent áll-e a probléma.

2012. jún. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, most már csak arra lennék kíváncsi hogy minek árt ha továbbra is játszok miközben fennáll a probléma? Elvileg azt írja hogy a "a grafikus kártya olyan szintre csökkentette teljesítményét, amely lehetővé teszi a biztonságos működést" Ez azt jelentené hogy nem árt neki ha így játszok? Játékban nincs változás, csupán ez a zúgó hang idegesít(videókártyán a ventillátor)Ez a problémával egyidejűleg jelentkezett.
2012. jún. 11. 20:49
 7/11 cipi8 ***** válasza:
Lehet hogy a ventit érzékeli hogy gallyra fog menni és azért csökkenti a teljesítményt hogy ne főzze meg saját magát. Ez csupán felvetés. A hangos venti az csapágy probléma szokott lenni, cserével orvosolható, lehet műszerolajjal a csapágyat kenni de csak ideig óráig.
2012. jún. 12. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ma reggel már megint néma..Csak sajna nincs rá sok esély hogy ígymarad, köszönöm a segítségedet, mentek a zöld nagyujjak
2012. jún. 12. 05:22
 9/11 cipi8 ***** válasza:
Nincs mit!
2012. jún. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Zúg, nem zúg, zúg, nem zúg..HA így gépezek max a videókártya mehet tönkre? Legfőképp erre lettem volna kíváncsi az előbb.
2012. jún. 12. 06:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!