Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ajánlani olyan dvd-t amire ha...

Ajánlani olyan dvd-t amire ha kiírom az adatokat az átlagnál hosszab évekig bírja, vagyis nem purcan hanem sok évig tartja az adatokat?

Figyelt kérdés

Múltkor találtam egy lemezt nem tudom valaki ismerie,meg egy ilyen lemez hány évig tudja megtartani az adatokat?


[link]


2012. jún. 12. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha fontos adataid vannak használj DVD-RAM lemezt, amit linkeltél az megbízható márka. Egy RAM lemez megírása tovább fog tartani, mint egy sima DVD lemez írása, de megbízhatóbban tárolja az adatokat.
2012. jún. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az írás hosszúsága nem érdekes,csak vannak képeim amiket ki akarok írni
2012. jún. 12. 14:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem lenézésből írom a következőket, így ne érts félre.


Ha képeket szeretnél lementeni akkor szerintem egy sima, de márkás, megbízható DVD lemez is elég.

Készíts mindegyikből két példányt, és néhány évente másold újra őket.

A RAM lemezek nem a legolcsóbbak, ha minőségit veszel még mindig 1000Ft felet van darabja.

2012. jún. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó jót ír.


Az egyetlen megbízható módszer a több példányban kiírt és néhány évente újra kiírt adat.


Egy másolat nem másolat. Minimum kettő kell és lehetőleg ne tárold őket egy helyen.

2012. jún. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és ha a két másolat egyszerre megy tönkre?
2012. jún. 13. 00:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Pont ezért írtam, hogy MINIMUM kettő. Lehet több is. És pont azért nem szabad egy helyen tárolni a másolatokat, hogy pl. ha van egy tűz, ne semmisüljön meg mindkettő.

Kiírhatod nyolc példányban is, különböző helyeken tárolva, minél több másolat, annál nagyobb biztonság. Annak már kicsi a valószínűsége, hogy 8 másolat egyszerre megy tönkre. Neked kell eldönteni, mennyire értékes számodra az adat.

2012. jún. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nekem nagyon értékes
2012. jún. 13. 10:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha ennyire értékes akkor keverd a kettőt. Írd ki kettőnél több példányban normális DVD-re, és egy példányban DVD-RAM-ra. Ezeket pedig tárold különböző helyeken, ahogy előttem is írták.

Ha nem bízol bennük akkor havonta tedd be a lemezeket a meghajtóba és véletlenszerűen nézzél meg rajtuk pár képet.


És szeretnék figyelmedbe ajánlani egy oldalt ahol bővebben írnak a tárolás mikéntjéről :

[link]

2012. jún. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!