Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék kiépíteni egy 3D...

>_< kérdése:

Szeretnék kiépíteni egy 3D rendszert viszonylag olcsón. Szerintetek nVidia vagy ATI?

Figyelt kérdés

A gépem viszonylag bírná a 3D-t, kivéve a jelenlegi VGA-mat, tehát ezt is le kell cserélni.

Kéne vennem a teljes rendszerhez:

-monitort.

-VGA-t

-szemüveget


Első nagy kérdés, hogy szerintetek ATI-ra, vagy nVidia-ra kéne építeni a rendszert ? (Alaplapom: ASRock M3A UCC)

Szempontok:

-a végösszeg melyiknél lenne olcsóbb, mennyivel ?

-a 3D rendszer minősége melyiknél jobb ?

-melyik a legkompatibilisebb a játékok körében ?


Legelőször (még most nyáron) egy VGA-t szeretnék venni, mert a mostani HD 5550-öm még a 2D grafikákkal is nehezen bírkózik meg. És itt a gubanc, nem tudom hogy milyet ? ATI vagy nVidia ? És ezen bellül melyik modell ? Maximum 40-et szánnék a VGA-ra, ennél több ne legyen, ez is már kicsit húzós határ.

Valakinek van valami ötlete ? Esetleg tudnátok javaslatot tenni monitorra is ?


Annyira nem sürgős a dolog, de kb. jövő nyár végére össze tudnám hozni a rendszert.



2012. jún. 12. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
jaj ne KEZD TE IS annyira utálom Ati vagy Nvidia nem tök mind1 nézz utánna melyknek nagyobb az órajele utánna milyen a memóriamodulának foglalata pl: ddr1,2,3, stb és mekkora annak a memóriája és a 4. szempont az a dx ENNYI :):):)
2012. jún. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
amikor a minőségrő, árról és kompatibilitásról beszélek, azt nem a kártyára értettem, hanem arra, hogy a minőség melyik 3D rendszernél jobb, függetlenül a vga-tól. Pl. van két egyforma monitor, két nagyjából azonos erejü VGA, és az egyik rendszer nVidia, a másik ATI-féle 3D rendszer. Tehát teljesen azonos körülmények között melyiknél lesz jobb az élmény ?
2012. jún. 13. 07:23
 3/14 anonim ***** válasza:

A 3D videó kártya szemüveggel kb 35-E körül jön ki, de nézz körül a lenti linken. Monitort nem valószínű, hogy cserélni kellene, az annyira nem lehet régi.

Ha legalább 100-120 Hznél nem lassabb akkor használható.

Tudom, hiszen már jó tízen.. évvel ezelőtt volt nVid... 3D kártyám de az csak a win98 alatt működött.


[link]

2012. jún. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Egy LG monitorom van, 1440x900 felbontású, 75Hz. -> tehát csere :) Arra gondoltam hogy veszek egy full HD 3D monitort, aztán azt remélhetőleg jódarabíg nem kell cserélni...

Ha veszek egy sima 120Hz monitort, akkor az működik nVidia 3D kit 2-vel, és HD3D-vel is ?

2012. jún. 13. 12:35
 5/14 anonim ***** válasza:
A kérdésedre konkrétan nem tudok válaszolni, de szerintem próbáld meg a régivel először. Még annak idején nekem valami nagyon gyenge monitorom volt amikor kezdtem 3D-zni és próbáltam 50 Hz-re is átkapcsolni de nem nagyon tűnt fel a különbség az alatt amíg próbáltam. Lehet, hosszabb idő alatt fáraszthatja a szemet a ritkább villogás (25-25 félkép felváltva) A látványt viszont nem zavarta.
2012. jún. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De ezek a szemüvegek elvileg csak 120hz-vel kompatibilisek... a régiek lehet hogy jó volta ezzel, de ezek szerintem már nem.
2012. jún. 14. 21:41
 7/14 anonim ***** válasza:

A régi úgy működött. hogy a spéci 3D vezérlésre képes videó kártyának volt egy (vagy kettő..?) kimenete ami a kapcsoló jelet küldte a szemüveg felé. Amilyen jel jön a kártyából annak megfelelő időtartam alatt vált sötétre az egyik és világosra a másik, vagyis a látványhoz megfelelő sebességgel működött. Azt viszont be lehetett állítani, hogy milyen sebességgel frissítse a képet. A szemüveg mindig ezzel szinkronban működött.


Ha a menüben be tudod állítani az 50 Hz-et akkor működik azon, ha nioncs ilyen elérhető lehetőség, akkor természetesen nem tették bele és akkor nincs. Ezt meg lehet tudni attól aki árulja. Illetve a kártya gyártójának a honlapján magad is utána nézhetsz típus szám alapján.

2012. jún. 15. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"vagyis a látványhoz megfelelő sebességgel működött"


Pontosítok, nem a látványnak megfelelően hanem a frissítési frekvenciának megfelelően, hogy a hatás létre jöjjön.


Azt persze meg tudod nézni, hogy milyen képernyő frissítési frekvenciákra képes az adott típusú 3D-s videó kártya.

2012. jún. 15. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Oké, ez volt a "régi" rendszer. De az újak már automatikusan ráálnak a monitor 120Hz-es frekvenciájára. Amit írtam az nem biztosan pontos, mert kell hozzá egy wifi jeladó is, ez kapcsolatot tart a szemüveggel.

Én most nem a régi megoldásokra lennék kíváncsi, hanem a fent említett két rendszer közti különbségekre...


Ha már szóbakerültek a régi szemüvegek:

papámnak van egy, de a hozzá tartozó VGA-t eladta a géppel együtt, csak az ASUS márkájú szemüveg maradt meg :( Viszont el lehet vele lenné, a múltkor rákapcsoltam a rádió fülhalgaót kimenetére, és elkezdett villogni :) Persze hamar leszedtem róla, tudom hogy ez nem tesz jót neki...

2012. jún. 15. 20:44
 10/14 anonim ***** válasza:

Találtam valamit ami erről szól egy fórumban.

Idézet

"Posted november 17, 2011 - 14:31

Sziasztok, több mint egy éve kerestem a hozzászólás, hogy lássa, ki lehetett használni a 3D-s látásmódot 60Hz, de mindenki azt mondta, hogy a villogó at 30Hz mindkét szem lesz szörnyű, míg mások azt mondják, hogy talán működik, de senki nem próbálta meg , végül megvette a 3D-s kit mint ők igazán olcsó, én kapcsoltam össze, és átment a varázsló könnyedén. Választottam "Generic CRT monitor, és a képernyő és a szemüveg kezdett villogni. Próbáltam GTA San Andreas és nekem van jó hír és rossz hír, az jó hír, hogy a villogó is szinte észrevehetetlen , így minden, hogy beszéljünk hányt 5 perc után, egyre eyestrains fejfájást és minden rossz, Én ezeket használtam több mint 2 óra szemem rendben vannak. A rossz hír, hogy "azt hiszem" a képernyő vibrál túl gyorsan én látom kettős képet, amely megöli a 3D-s képet. Amikor játszom GTA San Andreas vagy bármilyen 3D-s játék, és a kamera még mindig a teljes képernyő vibrál és "rázza "(lásd alább) , de amikor a kamera mozog jobbra-balra ", például amikor fut egy kört" a villogó leáll, és a 3D kép tökéletes! Azt hiszem, ez az időzítés vagy a TV-szellemkép de kétlem, hogy azért, mert az alacsony Hz-es, mint a 3D-s képet nem működik egyáltalán. Talán, ha sikerül kideríteni, hogyan lehet a képet, hogy ne rázza meg tudjuk Végre 3D-s látvány Az összes monitor! (BTW szerintem Nvidia tett arra, hogy "Figyelmeztetés" üzenet, mert nem jön egyáltalán)"


Forrás: [link]

2012. jún. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!