Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SLI vs CrossfireX? Lejjebb...

SLI vs CrossfireX? Lejjebb pontosabb.

Figyelt kérdés

2db Nvdida videó kari SLI-ben, meg tudja közelítenie egy quadro teljesítményét? Vagy 2 ATI Cross-ban képes Quadro teljesítményre ? Természetesen 3d munkára kéne, és az áruk miatt kérdezem hogy 2 közép felső kategóriás kártya, képes lenne megközelítenie egy több százezres Quadrot ?

Gondolnék itt pl: GTX560TI SLI-ben vagy 6870 Crossban ez csak egy pl volt. Válaszaitokat előre köszönöm.



2012. jún. 13. 10:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Otthonra az SLI is elég lesz bőven.
2012. jún. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
szóval azt mondod otthoni 3d munkára elég lenne SLI ? de hozzá teszem nem hobbiszinten kívánom csinálni ezt a tevékenységet.
2012. jún. 13. 10:38
 3/15 anonim ***** válasza:

[link]


Itt is erről folyik a vita.

2012. jún. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ohh köszönöm ez hasznos olvasmány lesz.
2012. jún. 13. 10:42
 5/15 anonim ***** válasza:

Quadro-t szerintem semmiképp ne vegyél, azon elsősorban nem a teljesítményt, hanem a terméktámogatást fizeted meg. Esetleg, még ha több monitoron, nagy felbontáson dolgozol és nagy hangsúlyt fektetsz a helyes színekre, akkor még előnyös lehet. De termesztésen ehhez megfelelő monitor is kell.


Az Sli-t sem szokták ajánlani, azt mondják, ha az árából 1db erősebb kártyát veszel az jobb. De ebben nem tudok biztosat mondani.


Egyébként, ha elmondanád milyen programokat használsz, esetleg egy képet is linkelnél egyik munkádról, akkor könnyebben tudnánk valamit ajánlani.

2012. jún. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Programokat tudok mondani: Maya,3dsmax,Houdini,Realflow
2012. jún. 13. 11:56
 7/15 anonim ***** válasza:

Kb én is erre gondoltam, csak biztos akartam lenni, hogy nem-e Autocad vagy valami hasonló, mert ez egy kicsit változtatna a helyzeten.


Azt még leírhatnád, hogy melyik renderelőt preferálod, mert van 1-2 ami be tudja vonni a GPU-t is a munkába és akkor egyértelműen jobb egy erősebb VGA.


Általános esetben, szerintem egy GTX560ti elég kell hogy legyen. Annak idején egy GF7600-om volt. Avval is szépen el lehetett dolgozni, interior, exterior, autómodell stb. szóval volt minden. Egy kicsit oda kellet figyelni, a poly-k számára, de nem volt vészes. Most egy GTX280-om van, ezt meg még nem sikerült semmivel se megfognom, pedig ez se egy új darab. Persze Budapestet magas részletességben, nem kezdeném el vele lemodellezni, meg feltextúrázni, de általános munkákra bőven jó.

Ebből ezt akartam kihozni, hogy nem érdemes túl sokat költeni vga-ra. Manapság egy GTX560TI vagy egy HD6870 szintű kártya + egy i5 2500 vagy egy i7 2600 kombináció, kényelmesen elég a legtöbb projektre.


Ha meg olyan extra volumenű munkákat vállalsz, akkor ne sajnáld rá a pénzt. Egyrészt úgyis megtérül, másrészt, alul méretezett hardverrel szenvedés dolgozni és nem is végzel határidőre.

2012. jún. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kérdésedre Vray-t használok. Procik között tényleg ezek között vacillálok, i5 26500k vagy i7 2600 de AMD fx 6200 is is gondolkoztam vagy fx 8120-on. AMD ára kedvezőbb csak azért. VGA meg GTX560TI-on gondolkozok erősen, csak az érdekelne mondjuk SLI-ben, nem e lenne kicsit jobb ? Ahova járok suliba ott DELL gépeket használunk és őszintén szólva még mégse néztem, hogy mi van a gépekbe, annyit tudok i7 többet nem árultak el, de nem is néztem mert minden jól működik. Ram meg termesztésen 16 gigát pakolnék bele.
2012. jún. 13. 13:44
 9/15 anonim ***** válasza:

A Vray az tökéletes, szerintem az az egyik a legjobb rederelő a piacon, ha az RT-t nem használod, akkor viszont felesleges különlegesen erős VGA-t venni.


A 2db GTX560Ti az kb. 120k annyiból viszont kijön már egy GTX670 ami szerintem bőven erősebb mint a 2db gtx560. Szóval az SLI-t ha nincs rá valami nyomós indok, inkább hanyagolni kéne. A Quadro meg mint mondtam, nem viszonyítási alap.


Processzorból inkább az i7 2600-at ajánlom, ha van rá pénz, mert az ugye 8szálon dolgozik, ami azért igencsak sokat számít. De persze az i5 is nagyon jó, csak az i7-el még több időt lehet spórolni.


Szerencsére mostanában elég olcsó a RAM, szóval megéri 16gigát venni. 8-ból csinálsz Ram drive-ot, aztán arra felteheted azokat a programokat amiket gyakrabban használsz és villámgyors lesz mindegyik. A maradék 8 pedig bőven elég a klasszikus használatra.

2012. jún. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Jó végre olyan emberrel kommunikálni aki ért is hozzá. Tápból mit javasolnál, egy 500-as elég lenne neki vagy egy 750 azért biztatóbb lenne ? Mert szerintem akkor maradok i7-nél 16 giga ramnál, meg GTX 580. Alaplap szerinted melyik lenne, ami kellemesen meg hajtaná ? Mert szerencsére tudom, nem piaci áron szerezni alkatrészeket, így talán nem fogom a fejem a falba verni az árak miatt.
2012. jún. 13. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!