Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Erdemes Macbook ot venni vagy...

Erdemes Macbook ot venni vagy maradjak a sima windows alapu laptopoknal?

Figyelt kérdés

eloszor is elnezest az ekezetekert.


most szeretnek beruhazni egy komolyabb laptopra es elgondolkoztam hogy mi legyen nagyon jo kis i5 macbook ot talalok hasznaltan xy oldalakon 250.000ft ig egyben nagyon jo "atlagos" laptopot is talalok. erdemes macbook ot hasznalni es onnantol ha megvan konnyen hozza lehet szokni? milyen kulonbseget fogok eszrevenni a rendszeren kivul? minden meglatas erdekel.



Koszonom



2012. jún. 15. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ha nem tudod mire van, inkább maradj a Windowsos gépeknél.. Softver nincs annyi mint a windowshoz hogy telepítek valamit és ennyi
2012. jún. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Elventemplar13 válasza:
100%
Figyu! Elég nehéz megszokni, de nem lehetetlen. Az egyetlen probléma, hogy rengeteg programot nagyon körülményes rá telepíteni. Szerintem 250 körül találhatsz egy nagyon jó windowsos Laptopot. Javaslom, hogy maradj annál, mert attól, hogy apple, még nem az istenek laptopja :D. De a te döntésed.
2012. jún. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazatok van.


elcsabultam egy kicsit de visszazuhantam a foldre. Inkabb veszek valami 18,4 es acert amiben 5x erosebb hardware van es meg ertek is hozza :) koszonom

2012. jún. 15. 10:12
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Szállj vissza bátran :-)


Hülyeségeket írogatnak, nem kell mindent elhinni...


Első iBook-om-at egy este "repültem be", másnap azzal dolgoztam, a jót könnyű megszokni. Ha mindig Windows felhasználó voltál, akkor nehezebb, de úgy sem lehetetlen. Én előtte Linuxot, AmigaOS-t és pár egyéb UNIX-szerű rendszert használtam, szóval sok újdonság nem volt benne, csak a kivitelezése volt vérprofi.


A programok telepítése annyira "körülményes", hogy általában fogod a lemezképet, kinyitod, benne van egy ikon, amit behúzol az "Applications" mappába. Eltávolítása is legalább ennyire bonyolult. Rosszabb esetben egy Windows-hoz hasonló next-next-finish telepítőt kell végignyomogatni. Ha meg pl. az AppStore-ból vásárolsz, egyérelmű, mit kell csinálnod. Lion-tól már magyarul is beszél a rendszer.


Az sem igaz, hogy nincs rá szoftver. Van bőven, játékokon kívül nincs az, amit Windows alatt kell csinálni (ok., a VSphere, de más nincs). Amire nincs megoldás, azt egy virtuális Windows telepítéssel 99%-ban megoldhatod.


Annak nézz utána, hogy van-e olyan szoftver, amire nincs rendes Mac-es megoldás. Plusz ha van rá lehetőséged, nyomogass egy igazi Mac-et, hogy lásd, hogy kell vele bánni, vagy VmWare-en, VirtualBox-on telepíts egy torrentezett OSX szervert (azt futtatják rendesen), és úgy döntsd el, még mindig vehetsz Windows PC-t, ha nem jön be, de ne hamarkodd el a döntést.

2012. jún. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

régebbi kérdés de elmondom a véleményem:

volt egy ilyen eppöl laptopom/laptounk

ezen kívül van egy toshiba satellite...hát én valamiért a toshibát szeretem...mondjuk az apple jobban mutat de mi mindig a másikért harcolunk.. volt olyan is amikor 5-6 napig nem volt bekapcsolva az apple mert a másikon játszottunk és annak sokkal könnyebb az operációs rendszere...és néhány játék se fut rajta..:(

már mindegy mert eladtuk és vettünk a HP-t..sokkal jobb..(szerintem)

2012. júl. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
viszont amiért szerettem azaz hogy: gyors volt és nagyon szép képe van ezért nagyon jó rajta filmet nézni 
2012. júl. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!