Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi alapján kell tápegységet...

Mi alapján kell tápegységet választani?

Figyelt kérdés
Szinte minden konfigos kérdésnél azt látom hogy másik tápot ajánlotok a kérdezőnek.Arra lennék kíváncsi hogy honnan tudjátok melyik tápegység passzol egy adott géphez?Pontosabban az érdekelne hogy mi alapján választjátok ki a W mértékét(350W,400W,450W stb) Gondolom minél nagyobb teljesítményű hardverek vannak az alaplapon,annál nagyobb teljesítményű tápegység kell,de honnan tudjátok hogy mennyi W szükséges?
2012. jún. 16. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
W-atot kell nézni a márka nem fontos nekem mercury tápom van fél éve és 7850 vga-amnak semmi baja kihajtsa
2012. jún. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 MaXXeGee ***** válasza:
100%

Azért, ne hidd el, hogy a márka nem fontos.

A noname 400W-os tápok mint védelemben, mint teljesítményben hagynak kívánni valót maguk után.

És egy FSP Hexa 400W-os táphoz gyakorlatilag "bármilyen" konfigot összeállíthatsz. amit otthoni használatra érdemes venni.

Itt nem azon van a hangsúly hogy az adott géphez passzol e, hanem azon, hogy amit választanak, annak nagyrésze kínai gagyi szar, ami belátható időn belül kevés lesz az üzemeltetéshez és-vagy leégeti szépen a gépet, mert az első sinus tüske ami jön a hálózaton már nem kerül kivédésre :)

2012. jún. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
omg ezt ki mondta neked? mercury tápom van és halk jól hűt 7850 vga megse érzni mien táp van alatta i5 2500k procimhoz is elég nemtom minek terjeszted a rém híreket
2012. jún. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában nevesebb tápokat szoktak ajánlani. Hogy megbízhatóbbak-e, mint a nevesincs olcsók, nem tudom. Viszont az előbbieknél találsz adatot a hatékonyságra vonatkozóan.


Ami a teljesítményt illeti, a processzor és a videókártya határozza meg, a többi összetevő fogyasztása nem jelentős.

2012. jún. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"a márka nem fontos nekem mercury tápom van fél éve és 7850 vga-amnak semmi baja kihajtsa"


Igen? Attól még hogy neked MÉG működik, attól még rajtad kívül rengeteg embernek romlott el és szedte szét a gépet. Ugyanilyen még a Codegen, HKC, LC-Power meg a stb noname. Amik olcsóbb és megbízható kategória: FSP, Chieftec , Corsair de még jók a Raptoxx, Enermax, Seasonic és XFX tápok is.

2012. jún. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#1, 3 ne terjessz marhaságokat...


A kínai gagyi tápok olyanok, mint az orosz rulett.

Lehet szerencséd van és bírja, de csak 1* kell egy kisebb gebasz és a TELJES gépet kisütheti.

Egy kicsit nagyobb feszültséget rádob a rendszerre, mert áramingadozás volt és rossz a fesz. stabilizátor és puff, már el is füstölt a proci és a videokártya.

2012. jún. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Panda Péter ***** válasza:
100%

jesszusom sandy meg hd7800 mellé mercury táp, te aztán bátor vagy, nem mondom.


kérdező: nem nagy dolog ez, csak tisztában kell lenni az egyes alkatrészek fogyasztásának nagyságrendjével. megnézni milyen gépbe kell, összeadogatni a fogyasztásukat, esetleg ráhagyni egy kis tartalékot, és violá, máris összeállt hogy mekkora táp kell. ehhez még esetlegesen hozzá kell venni az extra igényeket és kész.

2012. jún. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MaXXeGee ***** válasza:
100%

A számítógépben a tápegység a kiszolgáláson felül a védelem egyik alappillére. A noname tápok hiányossága (mint pl a mercury, amit előszeretettel használnak olcsó nagy-áruházi gépekben is) ugyan látszólag jól működnek, de amint mondtam, a ráírt teljesítményük egyrészt névleges, messze nem tudnak annyit mint amennyit mondanak róla, másrészt nem feltétlen a megfelelő védelemmel vannak ellátva.

Biztonsági szempontokat(is) figyelembe véve szoktunk tapasztalataink alapján tápot ajánlani.

Mert elég kellemetlen ha átenged egy túlfeszültséget, ami végig égeti a gépet.

Persze,garancia időben mondhatjuk, hogy úgyis kicserélik, de én személy szerint, nem azért veszek gépet, hogy a szervizben álljon, vagy állandóan azon aggódjak, hogy vajon, mikor vesznek el az adataim.

Én személy szerint az FPS Hexa vagy a Chieftech CTG mellett vagyok.

(ezeknek nem kínai bele van)

2012. jún. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a videóban arról van szó, hogy 6db 450W-os névleges teljesítményű olcsó tápból mind a 6 elszállt 2 percen belül 75%-os terhelésnél!

http://www.youtube.com/watch?v=JP8nFQYQW34


Itt is egy olcsó típusú táp van főszerepben. Az ágak feszültségingadozása nem éppen bizalomgerjesztő:

http://www.youtube.com/watch?v=XhCnwiWBbUY


Gaba 550 megpukkan 330W terheléstől:

http://www.youtube.com/watch?v=-qhxQkbIwEo&feature=relmfu


Egyébként a 7850 pont nem egy nagy fogyasztású kártya, de azért hosszú távra nem bíznám egy mercury-ra. Nem is értem, hogy akinek telik olyan gépre az miért egy legalja tápot vesz. Szerintem csak trollkodás (nemhiába a 24%-os hasznos válaszadási mutató).

2012. jún. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 16. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!