Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki le tudná írni a lenovo...

Valaki le tudná írni a lenovo y580 i7 pontos specifikációját?

Figyelt kérdés
Mert már több helyen néztem ua. a konfigot, és még a bluetooth-áról is van h azt irjak h 3. 0-s máshol pedig 4. 0. Szóval sürgős lenne és a lehető legpontosabban irjátok le légyszi. Előre is köszönöm.

2012. jún. 17. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos erre a kérdésre nem lehet konkrét választ adni, mert többféle kiépítésben is árusítják.

Itt azonban olvashatsz róla, hogy miket lehet találni benne.

[link]

Itt pedig egy kiépítéstől függő táblázatot árakkal.

[link]

A magyar oldalon nincs y580-as így csak angol nyelvű oldalt linkeltem.

2012. jún. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia

Én ma kaptam meg ezt a gépet. A computer imperiumtól rendeltem és 264990 volt kb, + 2900 szállítási költség.


Részben elégedett vagyok vele, mert jó erős alkatrészek vannak benne, amik remélem még sok évig hasznomra válnak és nem kell új laptopot vennem talán az msc képzésem végéig :)


Részben az eladó egy t@hó p@raszt. Randomra közöltek 5 darab paramétert a termékről. Sejtettem, hogy valami turpisság is lesz a dologban.

[link]


a memória csak 1066 meghertzes, amiért csalódott vagyok. Direkt rákérdeztem a bolttól és nem tudták megmondani, mert a gyártó csak ennyi infót adott, ami az oldalukon is van. Rákerestem neten, láttam hogy 1600 megahertzes memóriákkal is adják a lenovo y580asokat, reméltem ennyi pénzért nekem is ilyen lesz. Hát nem. És erről úgy győzödtem meg, hogy amikor kibontottam a dobozt, benne volt egy kis katalógusban a leírása és hogy 1066. A bolt is megnézhette volna a dobozban :(


És nem blue ray meghajtó, hanem csak dvd rw van benne.


A gépet még mindig nem sikerült működésre bírnom. Az újfajta laptopokban levő UEFI Bios nem szereti a nem licences winfost. Vagyis aki nem licences winfost akar telepíteni, annak kell vele valamit csinálni, de állítólag egyszerű az is. Csak hát ugye nem triviális.


Miután készhez kapja az ember a 270ezer forintos laptopját és egy csomó funkció úgy kicsit érthetetlen és sántít, minden egyes alapvető bizb@szhoz drivert kell telepíteni a laptophoz mellékelt lemezről... kicsit lelombozó és elgondolkodik rajta, hogy megérte-e ennyi pénzért a vétel.


Bár szerintem megérte. Azt hiszem nem fogom visszavinni. De hétfőig még elválik.


Nektek mi a véleményetek erről a gépről?

2012. júl. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ja és igen, a kijelző sem hajlítható addig, ameddig szeretném, pl néha 180fokba. Suliba sokszor jó amikor az előttem ülőnek meg akarok mutatni valamit és kihajtom teljesen. De egy ilyen drága gépet úgyse vinnék szívesen suliba még egy ideig.


És a winfos feltelepítése után úgy tapasztaltam, hogy nem sok drivert ismer fel. Adnak hozzá egy lemezt, amin kb 17 db driver van libasorban, ebből 4-5 az ami fontos. Ebből is van, ami választható, pl 2 fajta videókártya driver attól függően, hogy milyen van neked. Ez sincs igazán ínyemre, miért nem írhattak egy nagyobb telepítő programot, ami automatikusan telepíti a drivereket az adott lenovo y580ra és nem a felhasználónak kell egyessével tennie.


Remélem a későbbi oprendszerek tartalmazni fogják majd ezeket, ahogy régebb is volt még. Az asztali gépemre mindent telepíteni kellett, mostmár magától felismeri. Az első laptopomra is telepíteni kellett még xp alatt, most már nem is veszem a fáradtságot, hogy drivert vagy valamit keressek, mintha menne automatikusan minden. Remélem a mostani lenovo y580-al is így lesz win8 alatt majd.

2012. júl. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A kijelzővel azt akartam mondani, hogy nem hajlítható 180 fokig. Amíg nekem "sikerült" az olyan kb 120 fokos szög lehetett. Kicsit nem tetszik ahogy a monitor illeszkedik a laptophoz. Meg ahogy lecsapódik amikor lecsukom a "fedelét". De lehet ezek az apróságok csak megszokás kérdése. A világítós billentyűzet pl számomra felesleges, mert gőzerővel tudok gépírni tök sötétben is, csak a monitort elég ha látom, mindent tudok mi hol van. Nemtom egy ilyen ledes megvilágítású billentyűzet mennyivel számít bele az egész gép árába. Saját érdekemben remélem, hogy nem sokba, mert akkor pénzt adtam egy olyan funkcióért, amire nem sok szükségem van :D


Persze van akinek ez fontos. Apukám pl el van ájulva a világítós billentyűzettől

2012. júl. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!