Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD OverDrive = garanciavesztés?

AMD OverDrive = garanciavesztés?

Figyelt kérdés

Ez a program be van építve a VGA-m kezelőfelületébe.

Jelenlegi értékek: GPU: 550, RAM órajel: 1000

Max értékek: GPU: 750, RAM: 1050


Eddíg egy eléggé megerőltető gameplay során (kb. 15FPS-el vitte a Crysis 2-t max grafon) maximum 52 °C-ra melegedett, tehát elvileg még bírja.

VGA-m: ATI Radeon HD 5550 (512MB, GDDR5, Sapphire kiadásban)


Kérdések:

-ha húzom, akkor garanciavesztéssel jár ?

-mennyivel érdemes feljebb húzni ?

-kb. hány % teljesítmény növekedéssel járna, ha maxra húznám ?



2012. jún. 17. 21:05
 1/10 A kérdező kommentje:
Rámentem auto tuningra, a GPU már 640-nél jár, és még semmi hiba. Hőmérséklet 50°C. Szerintetek megéri ez a tuningolás, vagy inkább járassam gyári beállításokkal ?
2012. jún. 17. 21:15
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyértelműen ugrott a garancia, ezt érdemes is figyelembe venni tuningolásnál.

Hogy mennyivel érdemes megemelni az órajeleket?

Hogy hány % teljesítmény növekedést lehet elérni?

Erre egyforma válasz nincs. Sok mindentől függ.

Milyen alkatrészekből épül fel a teljes Pc (minőség, szellőzés, tápegység).

Túlhajtani pedig mindig csak addig szabad amíg a teljes rendszer stabilan működik. Ha elvégzed a túlhajtást mindig csak kis lépésekkel emeld az órajeleket és teszteld a rendszert.

2012. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Auto tuningot elnézegettem egy darabig, aztán meguntam, és feltettem mind a két értéket max-ra. Le is teszteltem azonnal, de semmi probléma nem volt vele. Végülis a kártya ára kb. 10.000, hamarosan veszek erősebbet, tehát el lehet vele játszani. Mindjárt kipróbálom élesben is (Crysis 2 max graf :D )
2012. jún. 17. 21:23
 4/10 A kérdező kommentje:
Valami baj van. Kisképernyőn fut a játék, feltettem mind a kettőt maxra, de a mellette lévő kis kijelzőn csak az alapértelmezett maximális értékeken fut. Ezt hogy oldjam meg ?
2012. jún. 17. 21:31
 5/10 A kérdező kommentje:

Sikerült megoldani. Crysis 2 eredmények 1440x900 felbontás mellett (minimális grafikán):

-Alapértelmezés: ~30FPS, 50°C

-Max-on: ~42FPS 60°C


Megéri így hagynom ? Ha most visszateszem alapra, visszajön a gari, vagy az első arrébb állítással elvesztettem azt ? Ez a 60 még nem nagy szám, de eddíg még sosem volt ilyen meleg egyik hardverem se, ezért idegesít, és félek hogy valami elromlik. Lehet ettől bármi baja is a kártyámnak ?


Kicsit sok a kérdés, de remélem kapok is rájuk válaszokat :D

2012. jún. 17. 21:40
 6/10 anonim ***** válasza:
hát a 60C az nem vészes terhelés alatt a GPU,van olyan VGA ahol alapon 90C a terhelés alatt.Am nem lesz baja,ha stabil így,a gari sztem tök8,majd visszaállítod,ha valami para lenne :D,mondjuk nekem maxon volt olyan bajom,hogy textúrahibák bejöttek,akkor kicsit visszább vettem és úgy teljesen stabil lett.A lényeg a stabilitás,ha stabil akkor megéri,látod jó az a +12 FPS sztem az jó teljesítménynövekedés :)
2012. jún. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
oké, ha valami erősebbel játszok akkor felcsavarom, de minecraftozáshoz fölösleges maxon pörögnie :) Crysishoz most pont jó, eddíg az volt vele a bajom, hogy vagy levettem a felbontást, és fájt tőle a fejem, vagy maxra tettem, akadozott és játszhatatlanná vállt. Most megvan a 40fps is, am szerintem már teljesen folytonos, smooth játékélmébyt biztosít.
2012. jún. 19. 21:03
 8/10 anonim ***** válasza:
hát persze,amihez kell és látszik a különbség ott csavard fel :),am Crysis nál tényleg megéri akkor a +12FPS
2012. jún. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak a feszültségemelés jár garanciavesztéssel, a melegedés pedig elhanyagolható.
2012. júl. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
AMD amd overdrive csak akkor emel ha nagyteljesítményű kihasználás van. Alapjáratok gyári értékkel hajta, ez nem olyan mint az nvidia inspector
2014. júl. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!