Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért utálják sokan az AMD...

Miért utálják sokan az AMD VGAkat?

Figyelt kérdés
Ezt persze azok teszik akik az AMD CPUkat is. A cpu részt valahogy belehet nyelni, de videokártyánál talán jobbak is mint a konkurencia. No meg sokan az NVt az intelle vonják egy kalap alá. Ezt se fogom miért. Esetleg valaki valami tipp?

2012. jún. 19. 21:30
 1/10 Shaddark ***** válasza:

Prociból az AMD és Intel háborúzik sok sok éve.

Van aki ezt szerette meg, van aki azt.

Ár/teljesítmény viszonyban hol ez jobb, hol az.

Már persze attól függően mire használják.

Videokártyábnan ugyanez, ATI (most már AMD mert megvette a radeon céget) és azNvidia harcol.

Itt is ár/teljesítményviszonyban valamelyik árkategóriában hol ezt, hol azt érdemes venni.

De mint a poltikában vagy a vallásokban itt is emberek vannak, akiknek az egója azt mondja én mindenkinél okosabb vagyok, többet tudok, jobban értek hozzá.

Így ha valamelyiket megkedvelik mert épp azt érdemes venni akkor fanatizálódnak idővel - egyébbként be kellene vallaniuk hogy most már nem úgy van mint régen, esetleg lusták megint egy csomó munkát belefektetni hogy megnézzék úgy vban-e még mint 1000 éve... És persze meg is kedvelik a márkát használat alatt. Ezért a fanatizmus mindig könyebben járható út mint a gondolkodó, elemző, tapasztaló út.

2012. jún. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Ezt persze azok teszik akik az AMD CPUkat is"


A saját gépembe nem raknék AMD procit, viszont csak AMD videokártyát vennék. Most is így van (i3+6850).

Nem tartom jobbnak az Intel procit az AMD-nél, egyszerűen csak nem akarok AMD-t.

2012. jún. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 flr. ***** válasza:
100%

Ahogy az első leírta van, hogy az Intel a jobb van hogy az AMD.

De a sok idióta amikor azt mondja hogy ne vegyél AMDt és azzal indokolja "mert szar" az kiborító tud lenni.Sok hozzá nem értő csíra f*szszopó ny*morék p*cs írogat.Na ezeket ütném kifulladásig.:))

2012. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Shaddark ***** válasza:

Bezzeg ilyenkor nem jön a sok troll, csak a sok kivétel :)

Nem baj, a normálisak is erősítik a szabályt :)))

2012. jún. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

érdekes:)

amugy igen fura hogy Intel nem vásárolja fel nvidiát

talán jobb lene:P

ahogy megvete amd atit azonal jobb lett proci és videokártyák terén is

szóval nvidia ha nem akar hatalmas csödbe jutni szerintem fel kell vásároltatnia magát intelel

2012. jún. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mert elfogultak. Szép az nV, de utóbbi időben a két felső kepleren kívül mi volt ami feltétel nélkül jó volt? A Fermi semmilyen téren nem domborított akkorát, skálázhatóság téren meg egyenesen elszomorító volt.

Az meg, hogy az AMD CPU-kat szarozók. Tudod, ha szerintük egy szegmensbe valami rossz, nehogy már a másikba jó legyen. Azt viszont én se értem, miért hiszik sokan azt, hogy az nV meg az intel olyan közeli egymáshoz?



"szóval nvidia ha nem akar hatalmas csödbe jutni szerintem fel kell vásároltatnia magát intelel"

Miért menne csődbe? A maxwell fejlesztése alapján nem akarja amgát felvásároltatni, és nem is akar csődbbe menni, főleg, úhy hogy a GF-eken kívül van bőven más szegmes is ahol jelen van.

2012. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell vásároltatnia magát? Érdekes megfogalmazás.
2012. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is azt hittem, hogy jönnek majd AMD gyűlölők, bár kissé sajnálom, hogy nem hisz kíváncsi lettem volna miért nem szeretik.
2012. jún. 19. 22:08
 9/10 anonim ***** válasza:

"ahogy megvete amd atit azonal jobb lett proci és videokártyák terén is"

Hát ez sem teljesen igaz. Az Ati előtt komolyabban háborúzott a két cég és az AMD-nek többször is sikerült megszorongatnia a versenytársa tökeit, sőt az Athlon 64 (és X2) széria legalább 2,5 évig csücsült a toppon. Azóta sem volt még ilyen, igaz ettől még bizonyos szegmensekben jól helytállhat a kisebbik gyártó és vannak jó termékeik illetve az APU vonal pár év múlva komoly szerepet kaphat.

Amúgy komolyabb helyeken lehet találkozni pártatlan, tényekkel foglalkozó arcokkal, míg a 10-15 éves vérpistikék halomra tudnák ölni egymást a fórumokon, valótlan/alaptalan/elévült/felnagyított és kitekert érveket skandálva. Ez már a szánalmas kategória, nem érdemes vele foglalkozni...

Persze lehet szimpatizálni, de nem mindegy hogyan!

2012. jún. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Shaddark ***** válasza:

Az igazsághoz talán még hozzátartozik, hogy az Intel nem tisztességes eszközökkel vívta a harcát, (megvesztegettek szakértőket akik őket hozták ki jobbnak, boltosokat, kereskedőket, cégvezetőket...) ezért kellett is fizetnie az Amd-nek. Talán ez is hozzájárult ehhez a harchoz, hiszen ahol az Amd-nek sikerült esetleg beelőzni a konkurrenst ott is "hivatalosan" őt hozták ki jobbnak, őt ajánlották a hozzáértők.

A tisztességtelen verseny pedig nagyobb indulatokat szült mint ami egyébbként lett volna, hiszen ha valaki látta hogy nem is úgy hasít a gépe mint a teszteken, akkor nem értette hogy most mi is van.

Az Intelnek ez több mint egymillárd dollárjába került...

[link]

[link]

2012. jún. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!