Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépem egyszer csak nem...

Trash8 kérdése:

A gépem egyszer csak nem ismerte fel a videókártyámat, a gép elindul, de a videókártya nem ad képet. Lehet még vele valamit csinálni?

Figyelt kérdés

2012. jún. 23. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Driver van rajta?
2012. jún. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:
Nincs valami hangjelzés? Van az alaplapon integrált videokari is? Más monitorral/videokártyával próbáltad?
2012. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hazardteam ***** válasza:

Kapcsold ki a gépet, vedd ki a kártyát (teljesen) dugd vissza és nézd meg látsz e bios post-ot vagy bármit. Ha semmi változás, akkor még rengeteg oka lehet és egyáltalán nem biztos, hogy a videokárytád ment gallyra. Ilyeneket tud produkálni a tönkrement chipset (északi híd) is az alaplapodon. Ha van rá módod tegyél bele másik kártyát és csekkold le azzal van e kép, mert ha azzal sincs, akkor nem a te kártyád crashelt be. Innen, ennyi infóból lehetetlen megmondani, jósnak kellene lenni hozzá kb..


A kérdésed második felére meg az a válaszom, hogy ha tényleg a kártya ment tönkre és nem egy 1000 éves kártyáról beszélünk, hanem valamennyire értékes még és használható, akkor érdemes lehet megpróbálkozni egy szakival, elvinni kondenzátor cserére, ha van ilyen ismerősöd. Nekem az egyik kártyám ugyanezt csinálta, egyik ki be kapcsolás után se kép se hang, előtte semmi előjele nem volt. 2db, a kártya hátulsó felén lévő kb. 20 Ft-os kondenzátor ment ki rajta, ki lettek cserélve és azóta is megy. Volt olyan "élményem" is (lévén, hogy a házban, amiben lakom elég elfuserált módon, össze vissza van megoldva az elektromos hálózat) hogy volt egy kb. 5 perces vihar,. villámlott, az egész házban kiment az áram pont mikor játszottam egy izmosabb 3D-s játékkal. Mikor visszakapcsoltam volna, csak sípolt és nem adott képet. Betettem egy PCI-os 100 Ft-os nagyon régi videokártyát, lementettem a videokártya bios-át, kikapcsoltama gépet, újra bekapcsoltam és a kártya saját bios-át visszatöltöttem rá, onnantól jó vbolt megint. szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy abból, ahogy itt leírtad elég kevésre lehet következtetni és ha elromlott a kűrtya akkor is van bizonyos esetekben megoldás, csak elég macerás.


Szervízbe ne vidd, mert kiröhögnek, vagy olyan árat mondanak, hogy azért már veszel egy tökújat. Űltalában éppezért (mert pofátlanság lenne) nem is mondanak semmit, csak azt, hoyg dobd ki és hogy "épp van nálam egy jó használt óccsóéé" de a kártyád már halott.


Ha egyáltalán nem értesz hozzá és olyan "szakit" vagy ismerőst sem tudsz megkérni, aki megjavítaná, akkor viszont érdemesebb venned egy újat/garanciálisat. De akármit is teszel, mindenképp ellenőrizd le, hogy tényleg a kártyád halt e meg, mert mondom más oka is lehet annak, hogy nem kapsz képet, lehet egy egyszerű bios elállítódástól kezdve a ram halálán keresztül az északi hídig és a tápegységig mindenféle. Vagy azt is megteheted, hogy a kártyádat átteszitek egy másik jól működő gépbe.


Kb. ennyit tudtam így mondani látatlanban..

2012. jún. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, a probléma megoldódott. A bioszmentés sikeres volt. köszi!
2012. júl. 1. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!