Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért szaggat a WoW?

Miért szaggat a WoW?

Figyelt kérdés
Nemrég újítottam flea gépem egy kicsit: 4GB DDR3 1333MHz RAM, Intel Celeron D 351 4,2GHz proci, Gigabyte HD5450 1GB videokártya és 160 Gb-os Hitachi merevlemez van benne. Maxon ha egyedül vagyok illetve kevés a játékos akkor 30 Fps körül megy, ha viszont vmelyik városba bemegyek, akkor lecsökken felére és minden egyes "fordulásnál" beakad a kép és elkezd szaggatani, majd abbahagyja. Raideken általában játszani nem tudok mert kb 3Fps-t produkál a gép. Tudom, hogy nem egy erőmű a gép, de régen ugyanezt a procit, merevlemezt, és egy GeForce 7600GS AGP-s!!! videokártyát használtam 1,5 GB DDR1-es RAM-al, és 50-60 FPS-t simán hozott a gép. Mi lehet a probléma? (Eredeti szervereken játszom)

2012. jún. 29. 12:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és ha minimumra teszem semmit se javul, max 1-2 Fps-t nyerek.
2012. jún. 29. 12:20
 2/12 anonim ***** válasza:

A netkapcsolat rendben van?

Nem megy letöltés a háttérben?

2012. jún. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Elég gyenge a proci is meg a videokártya is. Ettől még (ennyire) azért nem kéne akadnia.

1. Próbáld ki addonok nélkül (nekem kifejezetten a Recount okozott problémát kétmagos procival és Radeon 4850-nel is).

2. Próbáld ki DirectX 9-cel és DirectX 11-gyel is. (Options/Advanced részben lehet állítani ha Windows 7-ed van).

3. Antialias és Aniso szűrés mind legyen kikapcsolva, Shadow detail minimumra, Particle Density Mediumon, mert ha lejjebb veszed, akkor a földre tett AoE spellek effektjeit nem fogod látni.

4. Ugye nem a Win7 (feltételezem, hogy azt használsz) által feltett videokártya drivert használod, hanem vagy a videokártya CD-jéről, a gyártó honlapjáról, vagy az amd.com-ról letöltöttet?

2012. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Win XP SP3-at használok és eredeti Drivert használok. Recountot most leszedtem, de eddig nem okozott problémát. Letöltés nem megy a háttérben és a netkapcsolat is rendben van.
2012. jún. 29. 12:31
 5/12 A kérdező kommentje:
Pl SWben megyek és ahogy fordulok el így folyamatosan szaggat a kép, majd megakad teljesen pár mp-ig azátn betölti és megy tovább. Minden egyes mozgásnál (fordulás) ugyanez van.
2012. jún. 29. 12:37
 6/12 Csiß ***** válasza:
Vertical synchronization-t kapcsold ki.
2012. jún. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ki másik memóriával.
2012. jún. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hülye kérdés, de ugye újralett telepítve a windows a hardvercserék után?

Ahogy kiveszem az írásodból a régi procidat használod új alaplapban, nem lehet hogy megsérült az egyik lapból a másikba szerelés közben?

2012. jún. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem lett újrarakva a win, de tervezem, h felrakom win7-et. Ez vajon megoldja a problémát? Eddig soha nem volt gond, h alkatrészt cserèltem benne. A proci nem hinném, h megsérült volna, gondosan tároltam amíg nem volt beépítve, és ha megsérült volna akkor valszeg el se indulna a gép. (elírtam, csak 3,2ghz-es)
2012. júl. 1. 00:42
 10/12 anonim ***** válasza:
valószínűleg az a baja, hogy nem lett újratelepítve és összeakad az ati és a nv driver. VGA cserélnél mindenképpen újra kell telepíteni, főleg ha két különböző gyártótól van a kártya.
2012. júl. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!