Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ócsárolja mindenki az...

Miért ócsárolja mindenki az FX procikat? Mi a rossz bennük?

Figyelt kérdés
Állítólag rossz procik,de vannak olyan oldalak ahol azt mondják sokkal jobb egy fx4100 mint akár melyik phenom x4. meg hogy nagyon jól tuningolható a bull.
2012. jún. 30. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Az FX-procikról tudni kell, hogy ún. modulokból épülnek fel. Nagyjából ezt úgy képzeld el, minthogyha fogtak volna két fizikailag is különálló magot, és részlegesen (nem teljesen) összeforrasztották volna őket. Így a fogyasztásuk kicsi lett. A Windows 7 még nem tudja kezelni ezt, azonban a Windows 8 már (állítólag) tudni fogja, így a Bull procik is megmutathatják, hogy valójában mire is képesek.

Ha a jövőre gondolsz, és játékra kell lowcost CPU akkor én mindenképp egy FX-4100/6100-at vennék Phenom II helyett.


És ne tévesszen meg, hogy sok helyen az FX-4100-at négymagosnak, az FX-6100-at hatmagosnak, az FX-8120-at meg nyolcmagosnak írják. Valójában ez nem így van. Az FX-4100 egy kétmodulos (négy mag, kettő-kettő "összeforrasztva"), az FX-6100 három, az FX-8120 pedig négy modulos.

2012. jún. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Tehát a win8 már tudni fogja kezelni a bull-t? Mik a tapasztalatok win7 alatt a bullal?
2012. jún. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából teljesen jó,nekem egyáltalán nem lassú,még semmi sem tudta megfogni.
2012. jún. 30. 16:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem rosszak azok, csak nem hozták azt a szintet a megjelenésükkor amit mindenki várt tőlük, és ezért rögtön le lettek hordva.

Pedig ár/teljesítményben elég jók, meg elég időtálló architektúra. Win8 alatt még jobban fog menni, mint 7 alatt.

A legtöbb felhasználó igényeit bőven kielégítik az FX-ek is, talán csak a fogyasztásba lehet belekötni, hogy több mint a hasonló teljesítményű Inteleké.

Viszont minden FX szorzózármentes, könnyen tuningolható. Intelnél ez már közel sincs így.

2012. jún. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, Win8 már tudja majd szépen kezelni a Bull-t és ezáltal megmutatja mit is tud. ^^


Én ráérek a gépváráslással, megvárom amíg kijön a Win8, és az első tesztek a Bull-lal, aztán majd annak a fényében veszek vagy i5-öt vagy egy 8120-at. :D

2012. jún. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mire kijön a Win8, már kb jönnek majd a Piledriver alapú FX-ek is, amik még jobbak lesznek.
2012. jún. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Állítólag rossz procik"

Nem, nincs semmi széria hiba, működnek.


Az FX igen, ahogy az első írta modulokból áll(a definiálása meg ne az igazi, persze csak akkor ha nem haragszol meg).

Akit pontosan érdekel, itt van leírva minden: [link]


Az FX-eket megjelenésük előtt sokan SB alázóknak gondolták, ezért is volt a nagy csalódás sokaknál. Ehhez társult a kezdeti ár, de most már elég jól beálltak. A bullra még ráfért volna némi foltozás, de kellett az architektúra máshoz is.


A win7 meg nem tudja rendesen kezelni a szálakat, és elvileg ez már nem lesz igaz a 8-ra. Persze mindez ígéret, meg hát a javulás mértéke is számítana.


"Mire kijön a Win8, már kb jönnek majd a Piledriver alapú FX-ek is"

A piledriver modulok már a trinitybe is debütálnak, utána meg meg a visherába fognak jönni. Nem tudom mikor érkezik a win 8, de szerintem kicsit később.


"Én ráérek a gépváráslással, megvárom amíg kijön a Win8, és az első tesztek a Bull-lal"

Egyet értek Sylarral, addigra már vishera is lesz, ami az elvárások szerint erősen rágyúr az egyszálas teljesítményre(magyarul az SB-t be kéne fognia).

Meg amúgy is 4 magos i5, és egy 4 modulos FX-nek is meg vannak ma maguk előnyei, csak más irányba. Ezek alapján kéne döntened.

2012. júl. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!