Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core i3-2100 -at fellehe...

Intel Core i3-2100 -at fellehet húzni 4 GHz-re?

Figyelt kérdés

Akármilyen alaplappal fellehet húzni az i3-2100 -at 4 GHz-re?

Ebben a videóban http://www.youtube.com/watch?v=LoTh1FVvLDg

sikerült valakinek felhúzni H61-es alaplappal.



2012. júl. 2. 13:38
1 2
 1/13 Panda Péter ***** válasza:

ez több oldalról hibádzik, mert alapból sem a proci nem húzható, sem a chipset nem alkalmas a tuningra. max valami hekkelt BIOS-os megoldást tudok elképzelni egy ES procival.


de mivel az i3 2100 szorzózáras, vehetsz hozzá akármilyen hiperszuper alaplapot, nem fogod tudni húzni.

2012. júl. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Valamennyivel azért lehet húzni, régi Dual Core-s procimat is felhúztam 2.6-ról 2.8-ra.
2012. júl. 2. 13:56
 3/13 Panda Péter ***** válasza:
100%
nem tréfáltam, mikor azt mondtam, hogy nem lehet húzni. ugye a látszólagos órajel a szorzó, és a referencia órajel szorzatából jön ki. na már most, a szorzó ez esetben nem növelhető, vagyis a látszólagos órajel csak a referencia órajel emelésével növelhető. azonban a sandy bridge architektúra egyik nagy hátránya (illetve inkább úgy mondom, hogy a legnagyobb), hogy a referencia órajel már 3-4MHz emelés után megadja magát, így az értelmes tuning lehetetlen.
2012. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem :/
2012. júl. 2. 14:33
 5/13 anonim ***** válasza:

i3 ES? azokat lehet tuningolni?

régi 775 ösök nem ez a kategória

egyeseket jóval magasabra is tuningolhatnád közülük

2012. júl. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Amugy mi okból tuningolnád?

játéknál a videokártya számít

milyem van neked? 6870/ 6950 emelet még azért lehet és azért kihasználja elégé

ha valami gyenge videokártyád van akor procit hiába huzod

lehet vga t is húzni bár hatalmas eredményt ot se lehet elérni föleg eleve gyenge tipusal

.

ha munka miat kelene nagyobb órajel akor gyüjtöges ezt eladod és veszel majd egy i5 et és kész nem?

2012. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

i3-at semennyire sem lehet húzni, nemhogy 4GHz-re.

Ha még nincs meg, akkor inkább vegyél helyette FX4100-at, vagy Phenom II X4 965-öt.

2012. júl. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Már megvan.

Előző válaszolónak: Nvidia Geforce 9800 GT (1 GB)

Egyébként nem akartam felhúzni, csak kérdeztem, hogy fellehet-e? Mert nem tudtam, hogy fake-e a videó.

2012. júl. 2. 18:32
 9/13 anonim ***** válasza:
9800GT-vel amúgy is VGA limited van még alapon is, szóval ha lehetne húzni sem lenne értelme.
2012. júl. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Panda Péter ***** válasza:
az ES csak tipp volt. amúgy az ES az Engineering Sample rövidítése, általában az adott család legelső kiadása, nem kerül kereskedelmi forgalomba, csak az OEM-eknek meg a gyártóknak adják ki tesztelésre, esetleg a sajtónk, és az ES procik általában szorzólock mentesek.
2012. júl. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!