Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez már nagyon gáz. Bővebben...

Pabiii kérdése:

Ez már nagyon gáz. Bővebben lent Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy volt anno egy vinyóm meghalt. Vettünk egy újat Western Digital SATA 500GB elég drága volt, na nem is ez a lényeg.. másfél év múlva ez is meghalt. Visszavittük, vissza is vették kaptam cserébe egy másikat, amíg azt ki nem cserélik. 4 hónapja cserélik a vinyómat.... de most már ez a csere vinyó is kezdi megadni magát. Régóta használom már a HD Sentinelt, mert ezzel figyelem a vinyót és ennek az újnak is már leesett a kondíciója 13%-ra... Egy lefagyás után történt ez, elindítottam egy elég kis minőségű játékot és már az is laggolni kezdet ahoz képest régen is játszottam már vele, és a végén le is fagyott, újra akartam indítani a gépet és már nem indult újra, hanem újra kellett rakni a windows-t akkor láttam, hogy a kondíció leesett. Azóta tiszta sz*r lassú minden. Az lenne a kérdésem végülis a "kis" előélet után, hogy mi okozza a vinyóimnak ezt a "meghalást"? Szerintem más van itt mint a vinyók baja... Milyen másik hardver okozhatja a halálukat? [Alaplap? esetleg tápegység? máshoz nem nagyon van köze.... Előre is köszönöm a válaszokat! És értelmes válaszokat szeretnék!!

2012. júl. 4. 09:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tápegységed milyen?
2012. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
szia a gép konfigját írd le....
2012. júl. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 SnakeDoc ***** válasza:

Ez csakis a tápegység lehet.

Van nekem is a gépembe egy winyó, egy olyan gépből lett kivéve amiben codegen táp volt... Na és 9%-os a kondíciója, de már lassan másfél éve semmit sem romlott, és teljesen jól működik, bár kicsit melegszik. Saját fájlok tárolására használom, doksik ilyesmik.

Én a tápot mihamarabb kiméretném, szerintem azok a winyók nagyon rosszul kapják az áramot,

Szóval ha lehet cseréld is a tápodat amilyen hamar csak tudod!

2012. júl. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

PFUUU :S Sajnos nem tudom milyen a táp, mert pár éve ki lett cserélve és nincs ráírva se csak egy táblázat van rajta, hogy milyen KW meg ilyenek és nincs meg a doboza se már..

Amúgy a konfig:

proc: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+

vid.k: Nvidia GeForce 9400Gt 512mb

RAM: 1gb

Alaplap: ASRock ALiveNF6G-VSTA


Én is elsősorban amúgy erre tippeltem volna... Tápra

2012. júl. 4. 10:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld ki egy másik táppal, szerintem tuti az lesz a gond.
2012. júl. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben! Ki fogom próbálni! Köszöntem! :D
2012. júl. 4. 10:08
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszöntem a segítséget. Számítógéphez igen, viszont a szereléséhez nem nagyon értek. Miután mondtátok, hogy táp baja lehet megnéztem és le volt állva... Nem is ment :s Napokba állhatott le mert egy hete még ment... Ezért is romlott el a vinyó is így vettem egy új tápot. Jövőhéten meg jöhet az új vinyó :s. [Eddig is olyan halk volt, hogy nem is gondoltam, hogy le van állva... nem megy] Na mindegy, köszöntem még egyszer! Üdv
2012. júl. 4. 13:06
 8/12 anonim ***** válasza:
Milyen tápot vettél?
2012. júl. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Táp: Stability Power 500W (5500Ft volt)
2012. júl. 20. 11:55
 10/12 SnakeDoc ***** válasza:
Jesszusom.
2012. júl. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!