Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy működik a videókártya?

Hogy működik a videókártya?

Figyelt kérdés

Hamarosan új VGA-t szeretnék venni, és úgy döntöttem hogy előbb inkább a saját műveltségemet fejleszteném. Tudna valaki egy olyan oldalt, ahol választ kapok a következőkre ?


-honnan indul, miken megy keresztül az adat, ami a végén képként jelenik meg ?

-mi a GPU, mik vannak benne, ezeknek egyenként mi a feladatuk ?

-mit jelent a memóriánál a "bit", és mit ad meg az órajel ?


Röviden ennyi :D



2012. júl. 8. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Google a barátod. Röviden ennyi.
2012. júl. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

:DDD

(ez lemaradt)

2012. júl. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a tartalmas választ, a google tényleg a barátom szokott lenni, de most cserbenhagyott.
2012. júl. 8. 15:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd: [link]


Első találat a "videókártya működése" keresőkifejezésre...

2012. júl. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

,, Ma a közepesen jó és jó videokártyákon

általában 16-64 megabájt memória van.‘‘


Aztarohadt... akkor én elég erősen a jővőben élek xD Egy kérdés: A Radeon HD-t mióta hívják "HD"-nek ? :) Gondolom nem ebből a korból származhat.

2012. júl. 8. 19:04
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez a cikk olyan, mintha 15 évvel ezelőtt írták volna egy öregasszonynak, aki azt sem tudja hogy mi az a számítógép. Egyetlen hasznos infó volt számomra az, hogy (színmélység*8) * pixelszám = megjelenítéshez szükséges memória. Eszerint a jelenlegi 1440×900 felbontású monitoromon egyetlen kép megjelenítése alíg több mint 5mb. Játékok esetén elvárható hogy minimum 50 képkockát adjon a kártya másodpercenként, ezek szerint kb. 250MB memóriát emészt a jelenlegi monitorom. Ennyi memória mégsem kell, mert a már nem használatos képeket a kártya törli, azaz a régi gépem 64MB-os kártyájai is elbírta a monitort 2D grafikákon, max felbontással. Hova kell itt eggyeseknek az 1GB-os GDDR5 ram ? Valami nemjó xD


Összefoglalva egyenlőre ezt sem tudom hasznosítani, ezen kívül nem kaptam használható infót. Ezért írtam magát a kérdést is, a goggle csak ilyen idejétmúlt dolgokat dob ki nekem is, és ezekszerint nektek is...


Tud valaki valami használhatót ?

2012. júl. 8. 19:37
 7/8 anonim válasza:
Azt beleszámoltad h a színmélység sok millió is lehet?
2012. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
32bit-el számoltam. Ezzel a 32bit-el lekódolható az a több miliárd szín, amit egy átlag PC ismer.
2012. júl. 9. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!