Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen nagyon olcsó TP-link...

Milyen nagyon olcsó TP-link routert tudtok javasolni ilyen feltételek mellett? /Lenn/

Figyelt kérdés

Szeretnék egy TP-link típusú routert venni... A routernek kb. 50-100m-en kéne teljesítenie ezekkel a feltételekkel:


- A router az ablakhoz közel lenne és arrafele "nézne" amerre én venni szeretném mobilon.


- A routert mivel az ablakhoz nagyon közel tenném egy szúnyogháló ami akadályozná valamint előttünk 3 fa található még ami gyengítené ahogy olvastam. A ház pedig panel , legfelsőn lakunk. A földtől mért távolság ~12m.


Megoldható -e ilyen feltételekkel legalább akkor az 50m?

Az értelmes válaszokat előre is megköszönöm.



2012. júl. 8. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem.

Tehát te a panelba raknád a routert, de nem is itt akarod használni, hanem kint a ház előtt az utcán?


Egyébként TP-Link-et hanyagolnám Linksys (Cisco)-t vennék csak.

2012. júl. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
jó tplink, hát lehet hogy pluszba kell venned hozzá egy erősebb antennát
2012. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1.) Válaszoló : Igen jól értelmezted mivel nincs laptopom a házban nincs mihez használnom max itt is mobilhoz , de igen az utcán szeretném használni
2012. júl. 8. 14:32
 4/8 anonim ***** válasza:

#2


Linksys-hez képest gagyi a TP-Link.


Kérdező: miért nem jó ha a házba használod? Ha már kimozdulsz ne a telefonodon legyél.

2012. júl. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 mármint miben?
2012. júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megbízhatóbb/jobban működő.

Papíron lehet ugyanaz, de gyakorlatban nem.

2012. júl. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 P.O.C. ***** válasza:

Belépő szintem a Linksys/Cisco is gagyi. Erősen visszabutított modellje vannak csak. És ami még negatívum, hogy ostoba módon a beépített antennákat részesítik előnyben, és ráadásul nem is cserélhető, ami nem éppen a nagy hatótávról ábrándozók álmát váltja valóra.


Amennyiért megveszel egy alap Linksys -t azért már ultra modern TP-Link -et kapsz, ami nincs alul tervezve és még az alternatív firmware -eket is benyeli.

Én pl. egy TL-WR1043ND -t használok OpenWrt -vel és 25 Mbps -os nettel. Megy mint az óramű, nem szakadozik pedig torrent -ezésre is használom, egy külső vinyó van rákötve. Véleményem szerint nem éri meg a többletköltség magánszemélyeknek.

2012. júl. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jó az a tplink bőven
2012. júl. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!