Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A HD 7770 leverheti a 6850-t?

A HD 7770 leverheti a 6850-t?

Figyelt kérdés

Vagy én vagyok a hülye, vagy az alábbi cikk alapján az új 28nm-es GPU jelentősen leverheti a régi, de erősebb konkurenciát.


prohardver.hu/hir/megujul_radeon_hd_7750_7770_amd.html


Mellékes infó: jelenleg a pcx.hu-n a Sapphire 7770 és az ugyancsak Sapphire 6850 egy árban van. Az itt található 7770 már az új, megnövelt órajelű kártya ? (cikk alapján!)



2012. júl. 8. 20:41
1 2
 1/18 Panda Péter ***** válasza:
van olyan játék, amiben már most is leveri.
2012. júl. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Persze, már most erősebb a 7770, de meg fog annyit gyorsulni új driverekkel, hogy minden téren jobb lesz.
2012. júl. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A Cryengine 3-ban már most (sőt, kiadáskor!) leverte a 6850-et, de lehetséges hogy pár hónap múlva minden járékmotor alatt erősebb legyen nála ?


Már kezd egyértelmű lenni hogy 7770-et fogok venni, pedíg az eredetileg kiszemelt célpont a 6850 volt. A pcx-en található 7770 már az új, AMD által emelt órajelű GPU-val dolgozik, vagy csak a Sapphire piszkálta át az órajelét ?

2012. júl. 8. 21:42
 4/18 anonim ***** válasza:
Énis ezen a 2 kártyán vaciálok. Nézz meg pár tesztet pl: bf3 stb.. nagyobb gépigényű játék. Én is inkább a 7770 fele húzok főleg hogy új driverekkel még gyorsulhat, javulhat.
2012. júl. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Linkelek egy tesztet, itt televan grafikus tesztekkel minden oldal:


[link]


a teszt több oldalas, lapozz ! :D

2012. júl. 8. 22:45
 6/18 Panda Péter ***** válasza:
azokban a régi játékokban, ahol most lassabb a 6850-nél, szerintem már nem várható nagy javulás, illetve abban sem vagyok biztos, hogy a jövőben kijövő minden játékban erősebb lesz. azonban az olyan címekben, amikben számottevő előnyt jelent az új architektúra (pl Dirt Showdown), ott akár a 6870 nyakára is rámászhat.
2012. júl. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Akkor ez az instabilitás megmarad :( Ha úgy nézem, akkor a mostani 5550-hez képest nagy haladás. Szeretem a sok egyforma számot xD

Közli azt valahol az AMD, hogy melyik játékokat mennyire fogja szeretni a kártya ? Jelenleg a Sniper Elite V2, Sirt Shutdown,

2012. júl. 9. 07:49
 8/18 A kérdező kommentje:

Akkor ez az instabilitás megmarad :( Ha úgy nézem, akkor a mostani 5550-hez képest nagy haladás. Szeretem a sok egyforma számot xD

Közli azt valahol az AMD, hogy melyik játékokat mennyire fogja szeretni a kártya ?

2012. júl. 9. 07:49
 9/18 A kérdező kommentje:
Az előzőt komolyan 2x küldtem el ?? Bocsi, opera miniben valahogy megszakadt a küldés, és újra próbáltam. Most látom hogy nem kellett volna.
2012. júl. 9. 07:51
 10/18 Panda Péter ***** válasza:
kicsit ellentmondásos az a kártya. sokan fanyalogtak anno (köztük én is), hogy a 128 bites memvezérlő miatt a sávszél a béka hátsója alatt van, azért megterhelőbb beállítások mellett lassabb a 6850-nél. az viszont már más kérdés, hogy az ilyen környezetben azért már a 6850 sem túl fickós, ergo ésszerű beállításokkal a 7770 is elég lehet full hd-re (persze azért itt már tényleges kompromisszumokról beszélünk). szóval igazából a 7770 leglényegesebb hátránya (persze az ára mellett), annyia nem is durva. viszont mellette szól a brutálisan alacsony fogyasztás, a nagyon jó ár/teljesítmény mutató, és a jövőbiztos architektúra. én azt mondom, hogy a 6850-nel egy árban talán már jobb vétel, hiába lassabb néhol.
2012. júl. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!