Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD-k valós sebessége?

SSD-k valós sebessége?

Figyelt kérdés
Konkrétan a Samsung 830 és az új Kingston HyperX 3K valós sebessége érdekelne. (128, illetve 120GB-s kiadások) A Kingston a szimpatikusabb elsőre, de miután néztem teszteket volt ahol hozta rendesen a ~500/450-es olvasási és írási sebességet, de volt olyan is ahol a ~400/100 MBs-t mutatott a teszt. Akkor hogy is van ez? A Samsung viszont a legtöbb tesztben hozta a ~400/300-at, de volt ahol csak ~300/100-at mutatott. Már nem tudom melyik tesztnek higgyek. És a legtöbb teszt ilyen 0kbs-os ami szintén nem mérvadó. Én a valós sebességekre lennék kíváncsi, tehát egy rendesen belakott, de jól karbantartott rendszerben. (Olvasgattam azt is, hogy mennyire időtállóak, az most ne legyen szempont, a sebességükre lennék kíváncsi!)

2012. júl. 10. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Sebességben nincs nagy különbség, a legtöbb esetben egymás nyakán vannak, max 1 másodperces előnyei vannak hol az egyiknek, hol a másiknak, szóval ez nem mérvadó.

Alig van pár eset ahol nagyobb az eltérés, de ott inkább a Samsung a jobb.

Meg megbízhatóságban is, szóval én biztos hogy azt venném.

2012. júl. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Valor ***** válasza:
A jól tömöríthető adatokkal való műveletekek sebességmérése kamu, általában nem 10GB-os fájlokból szokott állni az oprendszer / játék / program, de mégis ezeket az adatokat szokták lobogtatni a gyártók / felhasználók. A legfontosabb értékek nem a 400MB/s meg ilyenek, hanem a 4K-s műveletek sebessége (pl: 26). CrystalDiskMark-al szokták lemérni a tényleges sebességeket: Egyébként a Marvel vezérlős SSD-k a legjobbak, valós felhasználási körülmények között a specifikációbn szereplő sebességet kihozzák. Egyébként a Samu 830-asa is ilyen (Samsung vezérlő van benne), javaslom, azt vedd meg, ne a Kingstont.
2012. júl. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
+1 a samunak. Hosszabb élettartam, beton biztos vezérlő(mert szokása a sandforce-nak néha felemás teljesítményt hoznia), és olcsóbb is.
2012. júl. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon le ment az áruk. Ha most lenne 20 ezrem, tutu vennék egy 64 gigás samut.
2012. júl. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnátok linkelni olyan teszteket ami a két SSD-t hasonlítja össze, vagy ugyanazt a 4K-s tesztet mutatja mindkettőről? Én nem találok semmi mérvadót.
2012. júl. 11. 09:27
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ebben mindkettő benne van. 4K véletlenszerű olvasásban a Samsung tarol.

2012. júl. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak ebben a tesztben egy 256GB-s Samsung van összevetve egy 120GB-s Kingstonnal. Nem emiatt van előrébb, mert a 256-osnak gyorsabb adatok vannak megadva eleve?
2012. júl. 11. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!