Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol tudnék sok billentyűzetet...

Hol tudnék sok billentyűzetet olcsón beszerezni (selejt féle)?

Figyelt kérdés

Olyan billentyűzet kéne, amit szét lehet szedni, majd egy-egy billentyűt kivágni, és összekötni a központi egységgel.


Így például lehet belőle:

- nitró gomb az autós játékokhoz

- gitár gitáros játékokhoz


...stb, az összes ötletemet nem írom le, de ezek alapján szerintem értitek mihez kellenének a billentyűk.


Aki tud ilyen helyeket (mint, ahogy a vastelep), ahol olcsón lehetne többhöz hozzájutni mondjuk selejtezés, csere miatt (pl iskolákban szokott ilyen lenni) az kérem írja meg.


köszönöm előre is


2012. júl. 10. 23:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha tudnád, hogyan működik egy billentyűzet, és hogy hogyan épül fel, tudnád, hogy nem úgy működik, hogy kivagdossuk belőle a gombokat. Egyrészt rögtön megszakítod az áramkört, másrészt amúgy is két hártya összenyomásán alapul, amit ha vagdosással eldeformálsz, többé nem fog működni.
2012. júl. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tudom, hogy hogyan működik, a gomb helyétől a NYÁK-on megy egy vezeték, az fut bele a "központba", majd az alakítja jellé a gombnyomást, és érzékeli, hogy melyik gomb kapott ütést. Amennyiben a gomb és a központ közötti vezetéket nem szakítom meg, vagy ha igen akkor összeforrasztom rézdróttal, akkor ugyan úgy működik, mint eredeti formájában. Ilyen már láttam, csak az egy lebutíott, tok nélküli rejtett gomb volt.
2012. júl. 10. 23:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Manapság ez a nyák nem a megszokott kemény panel, hanem műanyag fólia. Hogy akarod forrasztani? Szétolvad az egész.
2012. júl. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nemérted mi? A te nyákod egy műanyag fólia rajta némi réz vagy szén vezetővel. Nincs mit forrasztani, ha sikerül is olyan vékony a vezetőréteg, hogy azonnal elszakad. Vannak régi billentyűim még a régi, nagyméretű DIN csatlakozóval. Na azok még nyákot használnak.
2012. júl. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
jah, igen bocs, elfelejtettem mondani, hogy régi billentyűk kellenek, hiszen egyrészt ugye a NYÁK miatt, másrészt pedig minek kéne egy jó, újszerű billentyűt szétszadbalni :D
2012. júl. 11. 07:51
 6/11 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen PC outletek, TALÁN! ott vannak, de nem biztos.
2012. júl. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hulladékudvarok, elektronikus hulladékbegyűjtés, pc bontók.

[link]

2012. júl. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tessék ezek talán olyanok.
2012. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2012. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem kell feltétlenül régi bill. Igaz hogy az új csak fólia de a kb 3x4 cm es usb panel érintkezöire tudsz forrasztani. Elektronikához nemtom mennyire értesz de sima nyomógombot akárki ki tud vezetékezni. Amúgy meg 1000ft egy gagyi bill. Én olyat szedtem szét.
2012. júl. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!