Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ugyanaz a táp erősebb VGA...

Ugyanaz a táp erősebb VGA okozhat fagyást? (laptop)

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje szenvedek a laptopom fagyásával és nem tudok rájönni, hogy mi lehet a baja. Egy Nvidia 9700m gt volt a mostani FX770M előtt és pont ez a fagyásos dolog miatt cseréltem le, azonban ennél a kártyánál is előjött ugyanaz. Gyárilag egy 23W-os 9600m GT volt benne, a mostani 35W-os.

Hibaleírás:

-beindulásnál szokott csak néha fagyni, ha egy régi nvidia drivert teszek fel

-menet közben is gyakran fagy az újabb driverekkel

RAM-nak biztos nincs baja, procinak se hinném és már mint kiderült VGA-nak se, alaplapot nem tudom letesztelni, így már csak arra tudok gondolni, hogy a gyári táp van nagyon a határra méretezve és az új driverek tudják kihozni a vga-ból a max fogyasztást. Szóval ebben kellene segítség, hogy jó lehet e ez a feltevés, illetve van e még valakinek ötlete hogy mi lehet a baj?



2012. júl. 12. 08:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Valaki, akinek van fogyasztásmérője esetleg meg tudná nézni, hogy közvetlenül az asztal betöltése előtt megnövekedik e a fogyasztása a gépének?
2012. júl. 12. 09:00
 2/6 flr. ***** válasza:
Nem szokott túlmelegedni?
2012. júl. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a gép nem, szoktam takarítani. A táp viszon sokkal melegebb mint az Aspire 5720G-é, egyébként most egy Acer Aspire 6935G-ről van szó
2012. júl. 12. 09:14
 4/6 A kérdező kommentje:
azt még elfelejtettem a hibaleíráshoz, hogy az új driverekkel szokatt olyan is történni, hogy nem teljes fagyás van, hanem csak beáll a kép 1 percre, és a hibanaplóba azt hiszem hogy valami olyasmit ír hogy display vagy desktop működése leállt, ezért újraindult.
2012. júl. 12. 09:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Valószínüleg hibás lesz a táppellátás azt is kikelene cserélni.

Visznt ilyen régi vackokal nem éri meg szorakozni akár milyen erös gondolom nem pár ezerért csinálgatod de hát te dolgod.

Amugy feljeb 9700gt m et is irsz olyan is volt bene?

2012. júl. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Természetesen alaplapal is lehet valami gubanc ha nem is tudod letesztelni hisz azon át kap áramot

.

amugy ez a jelenség bárhol fent álhat asztali gépeknél és más laptopoknál is sokszor nincs rá megoldás

.

mivel valószínü a gép öszesége nem tetszik a videokártyának valamivel (valamkel) "ütközik" vagyis ha kicserélsz pár dolgot a hiba még mindég fent álhat

.

mindent kicserélni és vga t meghagyni pedig hülyeség lene

.

csak azt tudom mondani hogy ad el és cseréld le teljesen másmilyenre egészet

de hát tetudod ha szeretsz veszödni vele

2012. júl. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!