Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit tud kb. ez a gép?

Mennyit tud kb. ez a gép?

Figyelt kérdés

[link]

Egyetemre megyek ősszel és kéne egy megbízható laptop. Sok márkát nézegettem, de igazából a Toshiba és Sony laptopok fogtak meg (persze ha van más ötlet jöhet az is). Először 15" akartam feltétlenül és a kis képernyőméret gondolom valamennyi hátrányt okoz azért, de a nagy akksi időtartam és a kis súly nagyon megkapó ezeknél a notiknál. Alapszintű tervezésre meg egy kis játékra kéne - de nem akarok semmi új FPS-t maxon futtatni, kb. az 1-2 évvel ezelőtti vagy mostani játékokat bőven elég ha viszi, elég ez arra? Még egy kérdés: ez akkor most notebooknak, subnotebooknak vagy netbooknak minősül? Én már nagyon összekavarodtam a sok megnevezés között. Van-e hasonló gép ilyen árkategóriában? Mert sokan mondják, hogy a Sony gépek drágábbak, mint a társaik.



2012. júl. 14. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezzel sajni nem fogsz tudni játszani... lehet hogy bejönne a főmenü, de többet ne várj játék szempontból.


És most a többieket várd, tánha meglepnek egy jobb lapossal... :)

2012. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 flr. ***** válasza:

Én valami olyasmit választanák amibe 7450/6470M vagy GT520 van egy Pentium(jobb esetben i3) és 4GB RAM társaságában.

A többit döntsd el te.

2012. júl. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kissebb gépigényű játékok sem? Asztalról puskázok: ilyesmik hogy Tropico4, Richard Burns Rally vagy ha megőrülnék Diablo3? Ezek sem?
2012. júl. 14. 20:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem van egy gamer notebookom, egyátalán nem látszik rajta, hogy gamer lenne, nagyon szép, egy nagy szépséghibája, hogy iszonyatosan melegszik, forró levegő jön ki a szellőzőnyíláson...

Egyébként még az új játékok is jól futnak rajta(medium a minimum, ami nagy szó egy notebooknál!), a régiek meg tökéletesen.Én pl Cod2-t 250, Cod4et 125 fpssel játszom, max felbontáson, cod4et medium, cod2t akár extra beállításon is! A laptop neve Acer Aspire 5750G i7-es procival. Fontold meg, mindenképpen!


Előnyei:

-gamer notebookhoz képest stílusos, egyátalán nem eltúlzott, ocsmány gamer kinézet, mint az alienwarenél

-még a legújabb játékok is jól futnak rajta

-billentyűzet tökéletesen el van helyezve

-ha csak netezel vele, akkor hihetetlenül csendes

-usb 3.0

-led monitor, szép képet ad

-gyors

-hdmi

-500GB merevlemez



Hátrányok:

-gyárilag telepítve van a Win7

-nagyon durván melegszik játék közben, ami viszont visszafogható egy notebook hűtővel


Én mindenképpen ajánlom neked, 200ezerért vettem, ami mondjuk jóval túlmegy azon amennyiért te vetted, de én nagyon meg vagyok vele elégedve!

2012. júl. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik, de nekem kb. olyan 150 ezer körül van a határ, meg nem is igazán gamer configot akarok, az másodlagos követelmény, a legfontosabb, hogy AUTOCAD-ba tudjak rajta dolgozni (nem komolyabb dolgokat, csak tanulói szinten tervezgetni - de ezért fontos a gyári Win7) és jó lenne a nagy akksiidő is - ez a sok dolog nehezen összekombinálható, éppen ezért szerintem a képernyő méretén tudok spórolni árban és akksiidőben is. Egy ilyen kis gép mennyire használható a mindennapi feladatokra, erről van valakinek tapsztalata?

Játszani mondom kb. a Diablo3 lenne a legnagyobb gépigényű dolog, de lehet még az sem (majd eldől, hogy bekattanok-e :D ), ha az fut rajta, úgy mediumon de már minimum is jó, akkor tökéletes. Tehát köszi, de nem gamer notebook kell, igazából pont a nagy fogyasztás/melegedés/kis akksiidő miatt.

2012. júl. 15. 00:12
 6/6 flr. ***** válasza:
Ha fontos az előretelepített win akkor ezt: [link]
2012. júl. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!