Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DDR3 kérdés: 2 alaplapi...

DDR3 kérdés: 2 alaplapi memória slot esetén 2x2gb vagy 1x4gb, ha később bővíteni akarok esetleg?

Figyelt kérdés
Mennyi az esélye annak, hogy egy 4 gigás modul elköszön és ram nélkül maradok?
2012. júl. 15. 00:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és corsair vagy geil? Ki melyikre esküszik?
2012. júl. 15. 00:47
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha csak 2 hely van, akkor ne töltsd fel rögtön mindkettőt, ha nem muszáj.
2012. júl. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát a 2x2 jobban teljesítene, de ha 8gb-ot akarsz később, el kell adni a 2x2-t, venni helyette egy 4gb-osat, ami lehet hogy veszteséges lesz.


Szerintem kicsi az esélye hogy "csak úgy" felmondja a szolgálatot, de gari amúgy is van ezeken 1-2-3 év.

2012. júl. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, a 4 gigás modul mellett vagyok, mert hamarosan akarnék majd még egyet mellé, mert vannak elég keményen memória igényes programjaim.
2012. júl. 15. 02:17
 5/7 repoz válasza:
Általában 2-5 évre szóló garancia jár a ramokhoz. Geil vagy Corsair? Dobj fel egy érmét és döntsd el melyik legyen, mind a 2 egy jó márka.
2012. júl. 15. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4Gb-os modult vegyél, de én várnék addig amíg szettben meg tudnám venni a 2X4Gb-os modulokat. Így biztos, hogy együtt tudnak működni Dual Channel módban, ha támogatja az alaplapod. Elméletileg ebben a módban még gyorsabban működnek a memóriák.

Mind két márka jó minőséget gyárt.

2012. júl. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha később bővíteni akarod akkor 1 db 4-es modult vegyél, később meg mégegy ugyanolyat.

Inkább a Corsair-t ajánlom. Geil-lel néha vannak kompatibilitási gondok, a DDR3-as Geil-ek már nem olyan jók mint a DDR2-esek voltak.

2012. júl. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!