Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen programhoz kell ilyen...

Milyen programhoz kell ilyen hatalmas gépigény?

Figyelt kérdés
Szoval néha szoktam nézegetni összerakott pc-ket neten, és néha látok durvákat. Pl mac pro 2x6 mag proci, 2x 1giga videokari meg 16 giga ram stb. Kinek van szüksége ilyen erős gépre? Valamilyen tervezéshez esetleg? Vagy szervernek? Mert nem hiszem hogy átlag "gamer" megveszi ezeket, hiszen több mint 1 milla és 400ér is már olyan gépeket össze lehet dobni, hogy jó darabig nem lesz vele gondja.

2012. júl. 17. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem videoszerkesztéshez vagy 3D modellezéshez.
2012. júl. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát pl professzionális 3D látványtervezéshez nagyon jól jön a 2*6 magos proci, meg arra különleges VGA-k vannak már (AMD FirePro/nVidia Quadro) amik az ilyen számítások elvégzésére készítődtek. 16GB RAM a játékkészítő cégeknél kevés is szerintem, 32, de 64GB se ritka. Szóval azért kell gép az ilyennek. Videószerkesztésnek inkább CPU kell mint VGA. Szervernek meg RAM+CPU.
2012. júl. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a Mac Pro egy workstation, HP meg Dell is gyárt milliós gépeket. Modellezés, utómunka, képszerkesztés, 3D, renderelés, vágás. Kell a gyors, sokmagos, nagy memóriás rendszer, ami nem rohad le és nem is lesz kilencven fokos a terhelés miatt.
2012. júl. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Statikai tervezés, épülettervezés.

DTP munka etc..

2012. júl. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha gépet akarsz venni elég szerintem 2*3,5 proci 2*2 giga ram vagy ha nagyon akarod 2*4 1 giga videokártya de csak azért hogy ne kelljen venni vagy 2 évig és ezzel a konfiggal a max payne 3 is megy fullon
2012. júl. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!