Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a jele annak, ha tönkremegy...

Mi a jele annak, ha tönkremegy a processzor? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tegnap óta nem kapcsol be a gépem. Megnyomom a bekapcsoló gombot és mint ha nem lenne áram alatt, semmit sem csinál. Gondolom a processzor vagy a tápegység a hibás. A coolert tartó egyik kis "pöcök" le van törve (tegnap vettem észre, egyébként 4 van neki). Mivel olyan mint ha nem kapna áramot a gép, ezért a 2. hibalehetőségnek a tápegységet tartom.

Előre is köszönök minden választ!



2012. júl. 22. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Tápegység

proci aligha hibás max nem tetszik gépnek hogy ha hütö nincs rajta rendesen nem tud megfelelöen hüteni

de ilyenkor még bekapcsol a gép csak max azonal leál.

de más hibák is lehetségesek gépben

2012. júl. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is a táp itt a hibás. Bár ha a tápegység meghibásodik, necces dolog, félő, hogy más is károsodott, mert nagyobb feszültséget engedett rá a rendszerre, mint amit elbír és kisütött mindent. Persze ne ijedj meg azonnal, sok más baja is lehet, csak azért mondom, mert már találkoztam ilyesmi problémával. Általában ez villámcsapáskor, illetve akkor fordul elő, ha a tápod nem megfelelő minőségű (kínai).
2012. júl. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Maga a gép (alkatrészeinek nagyobbik része) már 7-8 éves.

Egyszer tönkrement az alaplap, vettem is bele, processzorral, meg cooler-rel, ez volt olyan 2 éve, de ezeket is használton vettem, mivel már ilyet nem gyártanak.

Valahonnan kerítek egy tápegységet és kipróbálom azzal.

Mégegyszer köszi a gyors választ

2012. júl. 22. 11:18
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát vihar nem volt mostanság errefelé, szóval nem a villám a ludas, viszont ha a táp a hibás akkor az a kora miatt is tönkremehetett, már az is valahol 7-8 éves kor között van.

Ja és az alaplap kap áramot (csak nem tudom mennyit) mivel van rajta egy kis led ami világít ha a gép áram alatt van.

2012. júl. 22. 11:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Be sem kapcsol? Kettő: tápegység, indítópanel. A táp az rizikós, mint ahogy előttem leírták. Az indítópanelnek pedig ha hibás lenne, automatikusan be kéne indulnia, ha áram alatt van. Mind a kettő elromolhatott
2012. júl. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem minőségi a táp, akkor az a 7-8 év sok lehet.
2012. júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Milyen tápod van? Ha valami gagyi, akkor 90% hogy az a ludas.
2012. júl. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Velem tgnap óta detto ez van ès elvileg tâpos
2012. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A táp a hibás, ez már 100%, köszi mindenkinek a segítséget
2012. aug. 10. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!