Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik ssd vezérlő a jobb?

Melyik ssd vezérlő a jobb?

Figyelt kérdés

van egy kiszemelt OCZ Agility 3 SATA III 120GB SSD és arra volnék kiváncsi hogy az árához képest mennyire lesz ez jó nekem? csak win7 lenne rajta meg pár játék ami 30-40gb

az ocz mint márka szerintem jó, viszont a vezérlője Sandforce ,olvasgattam róla pár, szóba nannyi hogy élettertalomra jobb,és valami féle tömöritést használ pl idézek""25 GB helyet foglal el, a Sandforce alapú SSD-ken mindössze 11 GB-nyi írást generál"" irás olvasás 500/550mb/s

olvastam még a Marvell-ről is ami elviekben a legjobb.Nagy baj az ha nem ez a vezérlő van bene??



2012. júl. 26. 19:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
OCZ-ről elég sok rosszat hallottam. Vegyél inkább Samsung 830-at.
2012. júl. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Inkább Samsung 830 vagy Corsair Force GT.
2012. júl. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60GB-s verzióban van nekem ugyanez.Teszi szépen a dolgát.Ezt érdemes megcsinálni ha már meglesz: [link]
2012. júl. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ezeket a beállításokat minegyik ssd-nél ki kell kapcsolni nem?? illetve a corasir force gt és a sima fore között mi a külömbség?? 830-ast azért nem veszek, mert lassunak látom az irás olvasást, a gt meg drága ha 120ast akarok,igaz 550/500mb/s(kb) már pedig akkorát veszek mert a 120ból ugy sem tudok csak 111gb-ot használni kb szoval mindjárt buktam helyet, és nem akarok abba a hibába esni hogy kicsi a tárhely :DDD akkor nézelődőm a force gt-felől
2012. júl. 26. 20:14
 5/14 anonim ***** válasza:

"830-ast azért nem veszek, mert lassunak látom az irás olvasást"

Ha ara gondolsz, hogy mennyi a 10gb-s fájloknál akkor felejtsd el. Elsősorban messze nem az számít. A samu 830 normális körülmények köz9tt van olyan gyors, élettartama is jó, és megbízható, "betonbiztos" vezérlője van. Jobb vétel mint az az OCZ.

2012. júl. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azért nem veszel Samsung 830-at ami a specifikációkban meg van adva? Az mit számít? Ha az egyik gyártó háromszor anyit hazudik rá mint a másik akkor rohansz és azt fogod venni?
2012. júl. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

konkrétan nem igy gondoltam :D de valami speedestet csak nézek előtte, és a 830 szerintem le van maradva olvasásra 550mb/s kb, irásra meg majd 100al kevesebb, persze csak papiron, az ára a gt-nek 1000ft-tal olcsobb :D

ime 2 link 830as---> http://www.youtube.com/watch?v=g2PlBfm-LrY


GT---> http://www.youtube.com/watch?v=vCwfDpZd0nY


persze ha nagyon akarunk kötöszködni, akkor lehet a pc konfigjára fogni a külömbséget.

2012. júl. 26. 21:27
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha megnézel egy normális tesztet, a 830 mindenhol a legjobbak között van, ahol nincs ott is 1-2 másodperc a lemaradása:

[link]

[link]

Ráadásul ez egy betonbiztos megbízható SSD.


De már kezdem unni hogy mindenkit úgy kell szinte "rákényszeríteni" hogy vegyétek már a jót... Nem erőszak a disznótor, felőlem azt veszel amit akarsz.

2012. júl. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nem kell it senkire semmit se eőltetni! csak annyi hogy nem 1 évre akarom venni az ssd-t illetve ne szarakodjon nekem! csak kiváncsi vagyok, hogy ki mit mond erről a gt-ről meg a 830rol... de eddig a 830 a nyerő, mert ne mte vagy az első aki irja hogy jó! köszöntem a válaszokat.
2012. júl. 27. 10:03
 10/14 anonim ***** válasza:

"nem 1 évre akarom venni az ssd-t illetve ne szarakodjon nekem!"

Vezérlő tekintetben írtam a 830-asra, hogy betonbiztos. Nem viccből ajánlják mindenfele. A nem 1 évrét meg nem tudom hová tenni, mi se annyira ajánlottuk.

2012. júl. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!