Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet élesíteni a...

Hogyan lehet élesíteni a képernyőt?

Figyelt kérdés
Ma kaptunk új gépet, és a képernyő elég régi. A márkája Fujitsu, de tényleg nagyon régi. A mostani gép úgy látszik túl erős a képernyőhöz, mert rettentően homályosak a betűk. Már megpróbáltam beállítani azt, hogy gyorsabban váltsa a képet, de csak rosszabb lett. Mit tegyek?
2009. júl. 16. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Azt csak belülről lehet a monitor szétszerelése után, NAGYON VESZÉLYES NAGYFESZÜLTSÉGNÉL VAN!!!! Csak szerelő javithatja!!!!!!!!
2009. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Próbáld alacsonyabbra venni a videókártyán a kép felbontást.
2009. júl. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
azt hol lehet?
2009. júl. 16. 19:36
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Sok minden okozhat ilyen gondot... Ehhez elegendő a monitor adatkábelénél használt hosszabbító, stb.

Tehát lehet, hogy elegendő kicsit távolabb tenni egymástól a monitor táp és adatkábelét.

Régi monitorok esetén a hátulján van néhány "tekerentyű", amivel állíthatod az élességet.

Nézd meg a monitorra megengedett képfrissítési frekvenciát, ugyanis néhány (főleg márkásabb) monitor nem panaszkodik, hanem homályosabb képpel reagál.

Illetve a már említett felbontás...

2009. júl. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Start/vezérlőpult/Megjelenítés/Beállítások... a felbontás állítása...
2009. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ezeket már próbáltam, de semmi, sőt, ha még magasabb frekvenciára állítottam, akkor még homályosabb is lett...
2009. júl. 17. 20:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Felbontás lecsökkentése ill. ismétlési frekvencia csökkentése. (az asztalon jobb gomb, majd tulajdonságok és vedd le 1024x768-ra)


2. VGA kábel cseréje minőségire (ne valami szutyok, hanem valami jobb fajta)


3. Fókusz állítása monitoron (pár monitoron lehet menüből, vagy a hátulján de általában szerelő kell hozzá)


4. Vedd le a fényerőt/kontrasztot


Valószínű a monitor sincs már a helyzet magaslatán. Szét ne szedd a monitort, mert valószínűleg a sorkimenőn lesz a fókuszpoti és ott 20-30kV szaladgál ami instant és fájdalmas halált okozhat, szóval ott ne turkálj.

2009. júl. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszörűvel
2009. júl. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az utolsó hozzászóló roppant értelmes válaszát =)

és az utolsó előttinek:

ebből már néhányat kipróbáltam, eddig a kontraszt állítás volt a legeredményesebb, de még így is hagy kívánni valót maga után, és mivel lány vagyok, nem nagyon van kedvem árammal működő dolgok szétszereléséhez... :D, de azért köszönöm a segítséget :)

2009. júl. 18. 20:57
 10/10 anonim ***** válasza:

06:33-as vagyok.


Hol vagy helyileg? Dobj egy privátot, lehet, hogy tudok segíteni.

2009. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!