Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Néha a pc-m fura hangot ad...

Néha a pc-m fura hangot ad ki. Megpróbálom jellemezni, hátha sikerült. Vki meg tudná mondani, h melyik "alkatrész" fog tropára menni?

Figyelt kérdés
Van, h 5 másodpercenként olyan hangot ad ki, mintha valami leállna benne. Leáll, kattog egy kicsit, majd újraindul. Ezt mind hallani. Egy kicsit hangosabb a pc alapzajánál. (a ventilátort nemrég cseréltem, szal nem hiszem, h az a ludas. egyébként már a réginél is volt ilyen hang). Én a mem. kártyára tippelek. (elég gyakori a kék halál. előfordult már az is, h felnyitottam a gépem, még a jelszót sem írtam be, de el kellett mennem otthonról, így magára maradt a gép. senki sem használja, csak én, mégis mire visszajöttem az a gyönyőrű kék háttér fogadott :/).

2012. júl. 28. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem ventillátor akkor nagy valószínűséggel merevlemez.

Nem tudom mikori a HDD-d. De a régebbieknél lehetett hallani kattogó hangot amikor az olvasó fej parkoló állásba állt. Ide akkor áll amikor leáll a HDD, vagy hogy sérüléstől védje magát.

Működik rendesen, kap elég tápot?

Egy Smart adat olvasót telepíts és nézd meg mit ír ki.

Erre a kipróbálható verziójú programok is jók.

pl.Hard Disk Sentinel

[link]

2012. júl. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2-3 kattanás hallatszik. 2007-es szal nem tudom, h ez mennyire számít réginek :/ a jótáláson ennyi van róla írva: WD 160GB 7200/8 AAJS. annyira idegesít, h nem értek az hardverekhez :/
2012. júl. 28. 14:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha kattog akkor gyanús hogy haldoklik a vinyó.

Nézd meg a HD sentinellel milyen állapotban van.

2012. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kezd el vadul menteni az adataidat, mert ez a vinyó haldoklik.

Ezt olvasd el:

[link]

2012. júl. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Régebben volt egy használtan vett gépem, a merevlemez újratelepítés közben halt meg. Mint kiderült, KILENC éves volt. Átlagos élettartam azért 6-7 év.
2012. júl. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!