Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor órajelét szoftveres...

Processzor órajelét szoftveresen (nem BIOS-ból) mivel tudnám csökkenteni?

Figyelt kérdés

BIOS-ban felhúztam 2.5GHz-ig a procit (AMD Phenom X4 9550 2.2GHz) és csak játék alatt akarom ilyen órajelen használni. Régen az energiagazdálkodásnál betudtam állitani Win7 alatt két profilt, ami alatt az egyikkel 1.2GHz-en futott, a másikon pedig 2.5-ön, de Win8 alatt ez nekem nem elérhető(egyszerüen nincs ilyen opció), ezért kéne egy külön szoftver hozzá.


Valaki ismer ilyet ?



2012. júl. 28. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Még kész sincs se a Win8, se a hozzá való driverek/szoftverek. Ne csodálkozz ha valami nem működik.
2012. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kösz az okoskodást, még nem találkoztam win7es programmal ami nem ment volna win8on... mondj akkor win7es programot fogadok müködik win8on is. nem azért kértem programot itt mert nem müködik egyik se win8on, hanem azért mert eddig egyikre se volt szükségem
2012. júl. 28. 17:45
 3/10 A kérdező kommentje:
a driverekről meg csak annyit, hogy már a win8 béta előtti buildnál is teljes driveres támogatottsága volt a hardvereimnek (ami teljes egészében egy 4-5 éves gépet takar)
2012. júl. 28. 18:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Én sem mondtam hogy ne működnének Win8-on a programok, csak azt mondtam hogy ha valami esetleg mégsem úgy megy mint 7-en, akkor ne lepődj meg, mivel még kész sincs az egész...

Sikerült értelmezni?

2012. júl. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem, te tanulj meg értelmezni, én egy program nevet kértem op.rendszertől(persze windows) függetlenül CPU órajel konfigurálásra... nem pedig azt h most itt kezd el elemezni mekkora a windows 8 driveres/softveres támogatottsága
2012. júl. 28. 18:19
 6/10 A kérdező kommentje:
tehát itt most, csak azaz egy problémám van hogy nem a kérdésre válaszoltál és nyílván mostmár más se fog...mivel azt látják hogy már 2 válasz jött rá, na mind1 majd kiemelem 24óra elteltével
2012. júl. 28. 18:20
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]

Próbáld meg ezzel (Hogy ne csak offoljak...)

2012. júl. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi, ezt az egyet probáltam, de ami ebben van az nekem kínai. BIOS-ban a CPU Freq.-et állitottam 230-ra amivel 2530MHz az eredmény +0.125V-al. De ebben a programban ilyeneket nem találok.
2012. júl. 28. 18:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ebben már sajna nem tudok segíteni, mert ez csak AMD procikkal működik, nekem meg Intelem van, nem tudom feltenni kipróbálni.

Csak láttam hogy ebben lehet elvileg profilokat is állítani.

2012. júl. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
végül is megtaláltam egy érték van 230-as értékkel HT ref clock, de az is inaktív, nem lehet állitani sajnos
2012. júl. 28. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!