Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hd7850 2G. Van különbség a...

Hd7850 2G. Van különbség a márkák közt tudásban és minőségben? Ezt vegyem vagy egy oc-t? Ha ezt veszem mi lesz a különbség amit látok majd?

Figyelt kérdés

2012. aug. 1. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Van külömbség, Gigabytet nem szabad venni helyette ASUS-t vagy Sapphire-t.Az OC felesleges othon is feltudod húzni az órajeleket.
2012. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hazardteam ***** válasza:
Tudom mindjárt nekem esnek, de mindigis a Sapphire vitte a prímet Ati fronton. Régebben volt, hogy teljesen áttervezték a nyákot és jobb (meg drágább is) volt, mint egy BBA Radeon, vagy akár egy Asus. )ssze sem tudom számolni így hirtelen, hány Sapphire kártyám volt és SOHA egyel sem volt problémám semmilyen téren. Mára pedig az áruk is normalizálódott, bár ez a "mára" csak árvitt értelemben, már legalább 5-6 éve így van. Érdemes venni Toxic, GHZ meg stb. editionokat, de ha túl nagy az árkülönbözet, akkor max a hűtés miatt (főleg) Egyszerűen nem nagyon fogod megérezni a teljesítmény különbséget, vagy ahhoz már nagyon ki kell hajtanod meg benchmarkolnod valami progival közben. Ém legalábbis gyárilag tuningolt radeonokat mindig a hűtésük miatt vettem, régen meg, amikor még ránézésre sem nagyon különböztek, ugyanaz a kártya volt, csak eltérő órajelekkel, inkább átírtam a biosukban az órajelet, vagy feloldottam letiltott részegységeket. De ma már.. minek? Hacsak nem tuning versenyre készülsz, átlag használatnál (és főleg HD felbontásig) nem fogsz látni túl nagy különbségeket. Amennyit meg gyárilag húznak rajta, annyit a Catalyst is megtépi a beépített overdrive-al, ha bekapcsolod. Viszont a komolyabbakra rendszerint jobb hűtéseket is tesznek. Nem mintha a közepes kártyákon béna hűtés lenne, újabban azokra is elég korrekt hőcsöves, meg hőkamrás hűtőket tesznek.
2012. aug. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mar csak az lenne a kérdésem hogy ha veszek egy fx 6100 at kapok e hozza hűtést vagy egyáltalán az kell-e. Én választottam hozza egy mar nem tom milyen Loki -t. És én fullhd ban szeretnek játszani.
2012. aug. 1. 15:26
 4/9 Hazardteam ***** válasza:
Az FX nem tudom mennyiben jobb egy Ivy Bridge-nél, de te tudod, a te gépedről van/lesz szó. Mindenesetre én úgy tudom, hogy adnak hozzá valamiféle gyári "még elmegy, ha hangosan is" hűtőt hozzá. ettől függetlenül, szerintem, ha már ennyit kiadsz egy ilyen gépért, ne egy 5-6-8000 Ft-os hűtőn spórolj. Egyébként, ha már hűtő, teljes szívvel (és tapasztalatból) merném javasolni az Arctic hűtőket. Ez egy svájci cég meglehetősen kellemes árakkal és jó teljesítménnyel (régóta)
2012. aug. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hazardteam ***** válasza:
Ja és ami még fontosabb: a tápegység minőségén se spórolj, az rengeteget számít! Elképesztő, hogy mennyit!
2012. aug. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én sem vettem rá hűtőt majd csak akkor, ha tuningolni akarom az alap órajelekhez elég.
2012. aug. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy jobb a proci de nem akarom fejleszteni később és eléggé ki van centizve a font mennyiségem rá. De sokan azt írjak a konfigomra hogy nagyon jó választás a proci meg a vga együtt. És azért van pénz erre a jó vga ra mert sokat spóroltam az alaplapon a RAM-on meg a procin. Mivel ahogy néztem az árakat így jövök ki jobban cpu meg lap takarékosságra. De ha brirjatok a keresőbe hogy gamer konfig szerintem kidobja az enyimet én úgy írtam a kérdést hogy ez jó e a mai gamekhez? Legyetek kedvesek figyelni vagy ezt vagy azt a kérdést mert akkor lesz meg ugyan ide pár kérdésem.
2012. aug. 1. 18:08
 8/9 A kérdező kommentje:
Pl xigmatech 500 a tap. Vélemény?
2012. aug. 1. 18:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Én chieftec CTG vagy FSP Hexát vennék a helyedben.
2012. aug. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!