Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet a merevlemez C...

Hogyan lehet a merevlemez C partícióját formatálni?

Figyelt kérdés
A következő a problémám: a 80Gb-os merevlemezem két részre van bontva (C és D) és mindkettőre fel van telepítve az XP, én mindig is a C-n lévő XP-t használtam de most pont a C partíciót kellene leformáznom. A kérdésem az lenne: hogy ha a D-n lévő XP-vel lépek be, akkor a sajátgépben letudom-e formázni a C partíciót úgy hogy a D-nek semmi baja ne legyen?
2009. júl. 18. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, minden további nélkül.
2009. júl. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogyan telepítetted. ha a D: partíción lévő rendszer indulásához szükséges összes redszerfájl és a boot sector a D: partíción helyezkedik el, akkor igen. Ha viszont nem bűvészkedtél a telepítéskor, valószínűleg ez nem így van.

Aránylag egyszerűen kipróbálhatod. Valamilyen particionáló eszközzel (pl. Ranish Partition Manager) a C partíció típusát hiden (rejtett) allítod. Ha elindul, minden OK, ha nem, egyszerűen visszaállítod.

Ebben az esetben is megoldható a dolog, de a formázás előtt egy kicsit varázsolni kell.

2009. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én D partíción lévő XP-t már sokszor használtam és rendesen működik ugyanúgy, mint a C-n lévő XP. Úgyhogy SZERINTEM a "D partíción lévő rendszer indulásához szükséges összes redszerfájl és a boot sector" megvan (de nem vagyok teljesen biztos benne).
2009. júl. 18. 23:06
 4/9 anonim ***** válasza:
IGEN.
2009. júl. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez az "IGEN" azt jelenti hogy akkor elkezdhetek formázni?
2009. júl. 18. 23:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Én (22:22) először megpróbálnám, hogy elrejtett C vel elindul -e. Ha a D -ről elindítod a rendszert, nem szükségszerűen jelenti, hogy az összes rendszerfájl D-én van. Ha a C: elérhető, lehetnek azon is.
2009. júl. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vigyázz, mert hiába van a D-n az XP-d, ő a bootoláshoz szükséges file-okat akkor is a C-re fogja rakni, ha a D-re telepítetted az XP-t. Egy "C" formatálás után a géped biztosan nem fog elindulni.

Viszont ha már itt tartunk:

Miért kell neked két XP egy gépre? Miért akarod formatálni a C-t, miért nem elég törölni valamit?

2009. júl. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért akarom formatálni a C-t mert valami lefoglal a 34Gb-os meghajtóról 17Gb-ot, és fogalmam sincs mi az.
2009. júl. 19. 00:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Kersd meg mi az. Ha jobb ötleted nincs, ezzel:

[link]

2009. júl. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!