Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb választás? AMD...

Melyik a jobb választás? AMD FX 6200 vagy AMD FX 8120?

Figyelt kérdés

A processzorokat nem akarnám tuningolni, mindenféleképpen alap feszen, maximum FSB -hez nyulnék ha nagyon muszály a sorzokkal is játszanék.


A proceszsorok között 2 (azaz kettő) ezer forint külömbség van.

Viszont a 8120 gyári hűtője egy vicc. Arra alapből vennék minimum egy Cooler Master Hyper TX3 Evo-t. Ami plusz 5 ezer.


Már megvan az alaplap 990FX asrock.


A gép Játékra ill. Videó és hangszerkesztő programok (Sony Vegas, After Effect, VirtualDub, stb..)használatára lesz.


VGA 6870, késöbbiekben 7850-re vagy 7870-re szeretném majd cserélni.


Ha vkit érdekelnek a ramok, akkor 2133 geil 8 gb. Rendereléshez kell.


Köszönöm az értelmes hozzáértő válaszokat!



2012. aug. 5. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:

8120


"Viszont a 8120 gyári hűtője egy vicc. "

Mind2 125W TDP, ugyan azzal a gyári hűtővel.

2012. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen, ezt élnéztem vmiért a 6100 hűtője volt elöttem.. nah az egy vicc :D
2012. aug. 5. 14:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Viszont az nem lesz gond, hogy a 8120 3.1 alapfeszen 3.6 fölé nem nagyon lehet huzni gyári hütővel állandóra.. míg a 6200 alapből 38-on van 4.2 lehet huzni.. tudom hogy 1 modullal több van benne, de a programok nagy része még mindig csak max 2 magot, modult hazsnálnak..
2012. aug. 5. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!