Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt hogyan lehetne orvosolni?

Ezt hogyan lehetne orvosolni?

Figyelt kérdés

Apám kapott ajándékba egy kétszázezerforint értékű windows 7 home premium laptopot.Ellenben ő semmihez sem használ számítógépet,így neked adta.A gond csak az,hogy nem volt hozzá installáló lemez.Ez a laptop egy nagy dobozban volt benne,véleményem szerint az eredeti dobozában(ami már szerintem nincs meg),volt hozzá kézikönyv,meg minden,de ez az egy nem.A gép remekül működik már 3 éve,semmi jelét nem mutatja a tönkremenésnek,de mindig készülök a jövőre,mi van akkor,ha egyszer beadja a kék halált,és nem lehet tovább használni újratelepítés nélkül,és én nem tudom újratelepíteni,hiszen nincs hozzá lemezem.


Tehát a gond : Hogyan szerezzek olyan windows lemezt,amin ugyanaz az operációs rendszer van fent,mint jelenleg a gépemen? Lehet ilyet külön venni?



#windows-7-home-premium-nem-létező-lemez-installáló-telepítő
2012. aug. 6. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet de letölteni is lehet :D
2012. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előre telepített az oprendszer?

Mert akkor az install "lemez" maga egy rejtett partíción van a merevlemezen, ha eddig azt nem piszkálta senkit.

Az ehhez való hozzáféréshez a gyártó szokott biztosítani szoftvert.


Például Acer esetében ott az eRecovery Manager, ami lehetőséget ad arra, hogy csak a driverek és a programok telepítőjét kitegye az ember 1 DVD-re, vagy magát a teljes telepítőt 4 DVD-re.

(De maga az újratelepítés is elindítható szokott lenni a bootolás során, az Acerrel tovább példálózva az Alt+F10 kombinációval.)

2012. aug. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Például letölthetsz egy lemezt a hivatalos forrásból, ha éppen van hozzá legális kulcsod:


[link]

2012. aug. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Semmiféle kulcsról nem tudok.HP-s az illetékes laptop.Van egy HP_TOOLS (E) meghajtóm,rajta egy Hewlett packard mappa,amin belül van egy BIOS,BIOSUpdate és SystemDiags mappa,ezekben meg gondolom további mappák vannak.Van továbbá egy Recovery (D) meghajtóm,amibe ha belépek,ezt írja ki rögtön: Helyreállítási partíció: a merevlemez(vagy partíció) ezen területe a rendszer-helyreállítás során használt fájlokat tartalmaz,stb .... Egyik meghajtót sem piszkáltam soha,ebben a Recovery meghajtóban meg a feliraton túl sohasem mentem.Akkor ez lenne az,amin újratelepíthetné egyszer egy szakember a gépet?
2012. aug. 6. 16:53
 5/5 anonim ***** válasza:

igen ez,

de nem muszáj szakinak lenne,innen te is újra tudod tenni,

2012. aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!