Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik fel nagyon...

Miért melegszik fel nagyon pillanatok alatt a VGA-m? Lehet hogy az új driver miatt csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Üdv!

Kb negyed órája gondoltam játszok egy kicsit a Minecraft-al, amikor észrevettem hogy kb 1 perc működés után a gép egyre hangosabb és hangosabb lett. Megnéztem az AIDA64-ben az Érzékelőknél hogy mennyi a hőfok és a CPU-nál nem is volt semmi gond (41-43 fokos), viszont a VGA 80-at írt. Megnéztem gyors a Catalyst-ben és ott is annyit írt, úgyhogy gyors kiléptem a játékból, viszont ami meglepő szinte ilyen 5-7 fokkal csökkenni kezdett a hőmérséklete a VGA-nak és megállt kb olyan 50 foknál (ennyi szokott általában lenni, ha épp nem játszok és megnézem). Érdekes hogy ahogy elindítottam újra a Minecraft-ot megint elkezdett szépen felkúszni a hőmérséklet 80 fokra, pedig csak a menüjében voltam a játéknak. Kiléptem és megint lement 50-re. Eddig ilyen még nem volt. Lehet ez a 12.6-os driver hibája? Tegnap vagy tegnap előtt raktam fel, de most vettem észre először, pedig tegnap sokat játszottam a Skyrim-el, ami közben nem vettem észre hogy hangosabb lenne az átlagnál a gép. Szerintetek miért van ez?

A gépem:

Sapphire HD 5770 1Gb Vapor-X @ 860/1200 Mhz

AMD Phenom II x4 955 BE @ 3200Mhz

ASUS M4A75TD-V EVO U3/S6

2x 1GB Kingmax 1333 DDR 3 + 2x 2Gb Kingmax 1333 DDR3



2012. aug. 6. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert rökkenő hőség van. Legyen szellőzése a háznak, legyen portalanitva a gép és ennyi. A 80 fok nem azt mondom hogy ideális ennél a kártyánál mert lehetne ez kevesebb is, de nem káros, ennyit simán birnak.
2012. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A vapor-x-es 6770-em kb 50-65C° ennél magasabb pl 80-fokos hőmérsékletnél még nem aggódnék.
2012. aug. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válasz. Tudom hogy meleg van, de tegnap is meleg volt és szerintem nem forrósodott fel ennyire a gép. Pedig tegnap is játszottam. Lehet szétszedem és kitakarítom a ventiket. Talán az javít valamit. Mondjuk nem olyan rég takarítottam ki a gépet. Na mindegy, egy kis portalanítás sosem árt.
2012. aug. 6. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!