Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártyánál melyik az a...

Videokártyánál melyik az a szempont (tulajdonsága a vga-nak) amelyik az árnyékolással foglalkozik?

Figyelt kérdés

PL: textura címzők egységek,ROPs,Shader proceszor,

Ha játékoknál felviszem az árnyék minőséget akkor inkább objektumok minősége javul sokat(olyan mintha a textúrát felnyomta volna hiper super szépre.

Szóval ebből én aszt gondolom hogy talán az száit hogy menyi textúrázó van GPU-ban az az menyi G/texelt dolgoz fel.

Vagy inkább a Shaderek száma a fontosabb?


2012. aug. 8. 13:44
 1/1 anonim ***** válasza:
egy kicsit mindkettö. ez az a helyzet hogy az egyik nem élhet a másik nélkül a texturázo a texturák létrehozásáért és helyre illesztéséért felel a shaderek száma a minöséget 'rendereli'(nemtom a helyes kifejezést bocsi) mint amikor megnézel egy játékot shadermodel 2őn majd 3on a 3 nál is ugyanolyan a textura csak sokkal jobban be van árnyékolva kirészletezve de ha nem lenne elég texturázo akkor a shadereknek joideig semmit sem kéne tenni mert nincs feldolgozott textura Én igy tudtam elmagyarázni ha tévedek akkor kidobom a papiromat
2012. aug. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!