Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ebbe configba érdemes felrakni...

Fényes Lajos kérdése:

Ebbe configba érdemes felrakni a Physix-et?

Figyelt kérdés

Fx4100 proci, M5A78LMLX lap, 2x2Gb 1600Mhz ram, Geforce 9600 Gt 512mb videókari.

Ezt most azért kérdezem, mert én ugy tudom hogy a Physix egy olyan Nvidia softwer, amelyik azt csinálja hogy terhelés alatt átirányitja a prociról a videókártyára a terhelést. Ebben a configban a proci erős a kártya pedig elég gyenge (egy régi gépet adtam el, kicsit megpótoltam és csak lapra procira, meg ramra tellett, és most egy ideig nem is lessz pénzem kártyára)Nvidia 301.42 drivert használom, de le lehet szedni belőle a Physixet, ha jobb ugy. Szóval mi tévö legzek hogy valamivel jobb teljesitménz éerjek el a jelenlegi kártyával?



2012. aug. 11. 16:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Jobb lenne nekem ha a kártya helyett inkább a pocit terhelne a játék például, mert az amugy is jól birja, meg még huzok is rajta vagy 400 Mhy-et ha kell. Késübb egy 6850-6870et tervezek bele venni de az még legalább 3 hónap, adig meg jó valna valami jó megoldás. Igy sem megy rosszul 1300*800-as fekbontáson egy 18,5-es monitorral de néhány játéknál azért már szaggat, füleg PS-es emultoroknál.
2012. aug. 11. 17:07
 2/4 anonim ***** válasza:

Nvidia kontrol panel beállításoknál tudod cpu t megadni mint "PhysX egység" gpu helyett

amugy ha valamely jaték igényli PhysX et a gépen az nem fog elindulni nélküle...

PS emulátor szerintem nem használ PhysX et se amivel játszol (persze lehet)

viszont azzal az a probléma hogy az emulátorok sokkal lasabbak mintha közvetlenül futna a játék vagyis azon ne csodáljoz ha emulátoros játék szagatt

persze törölheted PhysX et de mondom ha valami igényli jelenlétét az nem fog menni

2012. aug. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kösznöm a választ! Nem tudtam hogy a cpu-t is meg lehet adni Phxsix-nek, megpróbalom igy hátha jobb lessz. Az emulátor marad akkor ilyen amilyen...

Mégegyszer kösz.

2012. aug. 11. 18:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Amugy jó a Physix AMD kártyákhoz is nem csak Nvidiához, mert az én gépemben HD7850 2Gb van és van olyan játék ahol kérdés nélkül felrakja, de nem ir utána semmi kompatibilitás problémát. És a játékban is tudom ki és be kapcsolni.
2012. aug. 11. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!