Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez mitől van? Tönkrement a...

Ez mitől van? Tönkrement a videókártya?

Figyelt kérdés

Ubuntu 12.04et kipróbáltam, de nem minden működött rendesen, ezért feltettem a virtualbox-ot, arra a Win 7-et..Így se volt jó, úgyhogy feltelepítettem az ubuntu helyére a Win 7 64 Ultimate-et. Minden úgy működött mint szokott, csak mikor a videokártyát kezdtem lemezről telepíteni, újraindítás után nem töltött be a windows..csak fekete képernyő.Kipróbáltam, hogy mi történik ha beírom a jelszót úgy hogy nem látszik semmi, és betöltötte az asztalt. De nincs rajta se tálca se ikonok, a kurzort lehet mozgatni, meg új mappát is tudtam nyitni de egy program se indul el.Ctrl+alt+del nyomás után újra fekete képernyő...


Nvidia Geforce GT 430 1024MB DDR3

-

Letöltöttem a legújabb drivert, és azzal se jó.

Visszatettem az Ubuntut amíg a Widowst nem tudom használni, de nagyon akadozik a hang.



2012. aug. 12. 21:02
1 2
 1/15 Psyho ***** válasza:

Én egy az egyben formázás+telepítést javaslok úgy, hogy csak a Win7-et rakod fel, a VGA drivert meg csökkentett módban telepíted fel.


Ez nagyon valósz driver hiba lesz.

2012. aug. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
már kb 6x raktam fel úgy a win7-et, és addig nincs semmi baj amíg a videókártya telepítés után nem indítom újra. Csökkentett módban telepítsem? Úgy jó lesz?
2012. aug. 13. 08:38
 3/15 Psyho ***** válasza:

lehet.

Ez a jobbik eset.

Legrosszabb esetben tényleg rosz a VGA.

2012. aug. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És a hang akadozás is a videokártya miatt van? Amúgy minden működik rendesen, még a vizuális effektek is.
2012. aug. 13. 11:04
 5/15 Psyho ***** válasza:

ja hogy a hanggal van a baj!


Na akkor hangkártyával lesz baj, vagy még az is lehet hogy a proci túlmelegszik.


De hangkártyákhoz nem igazán értek, így ebben nem tudok többet segíteni.

2012. aug. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De nem a hangkártyával van baj szerintem, a videókártyát nem tudom telepíteni normálisan. Most ubuntu van felrakva és azon akadozik a hang.
2012. aug. 13. 11:40
 7/15 A kérdező kommentje:

szétszedtem az egészet meg visszadugtam, a hang jó..

Hétvégén az egész gép szét lesz kapva, meg eljön valaki és megnézi, hogy mi van a videokártyával. Remélem nem kell cserélni.

Ezt még megmutatnám : [link]


Mi az hogy ismeretlen? Az is fura hogy itt 318,7 Gb-ot ír, Win7-en meg csak 300-at.Pont az a 20GB ami virtualboxban volt..

2012. aug. 13. 11:48
 8/15 anonim ***** válasza:

A virtualbox nem lopja el a vinyódat. :) Hacsak nem csináltál külön partíciót. Viszont azt telepítésnél látnád.


A linux sokkal informatívabb, mint a win.


lspci parancsra milyen video eszközt listáz ki?

2012. aug. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF108 [GeForce GT 430] (rev a1)


Ubuntun úgy tűnik jó, minden szépen fut, csak a ...Win7 nem engedi telepíteni. Meg van egy integrált videokártya is de nem tudom hogy működik, meg nincs is olyan jó mint ez.

2012. aug. 14. 08:47
 10/15 anonim ***** válasza:

Csak ezt látja?

"01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF108 [GeForce GT 430] (rev a1)"


Integrált: Le van tiltva?

2012. aug. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!