Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kijelzőcsere notebookban?

Kijelzőcsere notebookban?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő lenne:

- Adott egy nVidia GeForce 9300M GS notebook videó chip. a notiban egy 15,4" WXGA (1280x800) -as kijelző van. Ha én teszek bele egy 15,4" WSXGA+ (1680x1050) kijelzőt, károsodhat-e a notebook, vagy a videóchip, vagy bármi más alkatrész?



2012. aug. 13. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
De hát eleve nagyobb a kijelző mint maga a keret, de ha belemegy akkor menni fog :)
2012. aug. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jaa semmi, IGEN BELE FOG MENNI!
2012. aug. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Micheller Csaba válasza:

7 év laptop szereléssel a hátam mögött szerintem:


Fizikailag bele kellene férnie a kijelző házba, mert a méreteik nem mások, csak a felbontásuk.

Az eredmény típusonként változik. De első tippre azt mondanám igen, fog is adni képet.


Van olyan eset is, hogy csak bizonyos gyártó paneljait fogadja el a gép. Dell és Lenovo kifejezetten válogatós. Fujitsu és Acer viszonylag igénytelen ebből a szempontból (is).



Régen tönkre lehetett így tenni a kijelzőt és a VGA kártyát, de ma már lehet vele nyugodtan kísérletezni. Fel fog pörögni, de képet nem fog adni max, de tönkre nem megy!

2012. aug. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor igazából ez egy rizikós kérdés, hogy veszek esetleg egy WSGGA+ kijelzőt, (használtam 15-20e-ért) azzal vagy fog adni képet, vagy nem?! Egyébként egy Fujitsu gépem van, elég erős multimédiás gép a Pi sorozatból, de valahogy nem vagyok kibékülve ezzel az 1280-as felbontással. Igaz, a videóvezérlőben a natív felbontástól nagyobbat is betudtam állítani, jelen esetben 1680x1050-et is, és szépen viszi is a kártya, meg is jeleníti ez a kijelző is, de nem igazán éles a kép ezen a felbontáson, és ha jól tudom, a natív felbontástól nagyobb megjelenítési módban károsodhat is a kijelző.
2012. aug. 14. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!