Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy ATX házba belefér egy...

Egy ATX házba belefér egy Micro ATX-es alaplap?

Figyelt kérdés

Már régóta nézegetek, házakat és eléggé megtetszett egy-

kettő, a kérdés az hogy belefér e az alaplap?


Íme a két ház:


[link]


[link]



2012. aug. 14. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Ahogyan a neve is sejteti, micro = kicsi. Tehát a micro ATX-es alaplap kisebb, méghozzá alul, a bövítőhelyeknél rövidebb, a felső rész a PCIe portig ugyanakkora.


Éppen ezért a micro ATX-es alaplap simán belemegy a nagy házba, csak több szabad hely lesz alatta. Fordítva nem igaz, a nagy alaplap a kicsi házba nem fér bele.

2012. aug. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Bele belefér mert kisebb:)

csavar hely is szokott lenni nagy általánoságban

pont azért mert mAtx alaplap olcsóbb és sokan vesznek olyant

ha nem lene csavar hely véletlen akkor 1-2ezerért sem beletsznek neked szervizben

ha te rakatod ösze akkor eleve megcsinálják

2012. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kolink-es házról van kép a linken, abban van matx-es furat?
2012. aug. 14. 14:02
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Én még olyat nem láttam, amelyikben nincs. A pöcök, amibe a csavart csavarod, nyilván nem ott van alapból, ahol micro ATX-hez kell, de könnyen átrakható. Csak meg kell fogni egy fogóval, kicsavarni, és a neked megfelelő helyre becsavarni.
2012. aug. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! meggondolom!
2012. aug. 14. 14:18
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként nem jól tettem fel a kérdést úgy értettem hogy illeszkedik e (Még jó hogy belefér ,nem így akartam bocsi)
2012. aug. 14. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!