Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártya csere feltételek?

Videókártya csere feltételek?

Figyelt kérdés
Szeretnék videokártyát cserélni a gépemben, de nem tudom hogy milyen feltételei, illetve hogy milyet lehet belerakni!? Az alaplapom GD8 Pro (Intel i915-ICH6), a mostani videokártyám pedig egy ATI Radeon X300/X550/X1050 Series, én egy 1 GB-os kártyára szeretném cserélni max olyan 15 ezer forintig és az lenne a kérdésem, hogy milyet vegyek bele ami teljesen kompatibilis és 1 GB-os a memóriája, és hogy mik a feltételek (gondolok itt a DDR2, DDR3. stb)?

2012. aug. 19. 13:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy PCI-E a foglalata
2012. aug. 19. 13:48
 2/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően három dologra kell figyelni:

1. Legyen megfelelő a foglalat.

Mint írtad, PCI-E foglalatod van. Ebbe minden PCI-E foglalatba való videokártya belemegy és működik, a videokártyán található memória típusától függetlenül.


2. Legyen elég erős a táp.

A videokártyák eltérő teljesítményfelvételűek, értelemszerűen ezt ki kell szolgálni. A tapasztalat azt mutatja, hogy majdnem minden videokártyához elég egy jó minőségű 400-450W-os táp, függetlenül a gyártói ajánlástól.


3. legyen elég erős a processzor.

A videokártya teljesítményének legjobb kihasználásához szükséges, hogy a processzor el tudja látni elegendő feldolgozandó adattal, különben a videokártyának várnia kell a processzorra, vagyis a processzor limitálni fogja a leadott grafikus teljesítményt. Ez felbontástól és grafikai részletességtől alig függ.


15 ezer forintig a legjobb videokártya a használt HD4870, viszont többet kellene tudni a gépedről, hogy kiderüljön, érdemes-e megvenni.

2012. aug. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném kérdezni hogy processzor-t milyet lehet belerakni? Most egy Intel Celeron CPU 2.66GHz van benne! Köszönöm a válaszokat előre is
2012. aug. 19. 14:12
 4/6 anonim ***** válasza:

És egy megjegyzés a végére.

Az alaplapodból ítélve nem igazán érdemes már erre a gépre költeni. Az abit már évekkel ezelőtt csődbe ment, és azóta a terméktámogatás is megszűnt. Az egész gép tehát egy elavult konstrukció. A processzorcsere értelmetlen, a 915p még a s775-ös foglalaton is elavultnak számít, a memória pedig lassú hozzá, és bár a programok és játékok arra a legkevésbé érzékenyek, manapság az ennyire lassú RAM már szintén képes jelentős teljesítményveszteséget okozni.

2012. aug. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Még azt szeretném kérdezni hogy processzor-t milyet lehet belerakni? Most egy Intel Celeron CPU 2.66GHz van benne! Köszönöm a válaszokat előre is"


Ezt a kommentet nem láttam. Az alapján, hogy utána kerestem, csak Pentium 4-eket és Celeron D-ket támogat, de a gyártó honlapját a csőd óta bezárták és pontos típusokat nem találtam. Ez alapján viszont a csere értelmetlen, és ilyen erős videokártyát megvenni fölösleges.

2012. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen. Akkor még gyűjtök egy kicsit jobb gépre.
2012. aug. 19. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!