Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VGA-val van a baj, mert nincs...

VGA-val van a baj, mert nincs kép a monitoron? Tudom, hogy sok ilyen kérdés van, de ez más!

Figyelt kérdés

Tegnap amikor kapcsoltam volna be a gépet, akkor nem volt kép, azóta rádugtam a kábelt az alaplapi vga-ra! Viszont előtte egyszer visszadugtam a rendes VGA kimenetre, akkor volt kép, de csak akkor, hogyha a monitoron megnyomtam a Search gombot, és az analóg-on jött be a kép akkor, az alaplapi kép meg a digital-on! Azóta megint nem működik, rádugtam a tv-re is, ott is ugyanez a baj, hogyha a vga-ból dugom rá akkor nincs kép, viszont ha az alaplapiról akkor van!

Meg kiírt egy ilyet még a gép, hivatalos oldalról szedtem le hozzá drivert, amilyet kell, de azt írja hogy nem látja a vga-t..(gondolom nem azért nem látja, mert nem azzal van összekötve) - everest-be se látja, kicsúszni nem csúszott ki, a ventije is forog.. egyszer van kép a rendes videokari kimenetről egyszer nincs - Ilyenkor mi a teendő?

[link]



2012. aug. 19. 14:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Mindig csak akkor látja a rendes VGA-ról a képet, hogyha újraindítom!
2012. aug. 19. 14:27
 2/6 cianidetil ***** válasza:

Sajnos ez így nem sokat mond nekem.Én sorrendben a következőt tenném:

1,Biosban ellenőrizni,hogy a vga felismerés auto-ra van e állítva.

2,csökkentett módban elindítani a gépet és ellenőrizni,hogy a vga-t felismeri e.

3,ha nem ismeri fel,ellenőrizni hogy helyesen van e bedugva,ha nem csak az alaplapból kap áramot akkor a tápcsatlakozókat felcserélni.(néhány gyártó vga-jának nem mindegy melyiket hová dugod)

4,csökkentett üzemmódban a driver feltelepítése.

5,gép újraindítása normál üzemmódban.

Mivel nem írtál sem oprendszert,sem hardver összetevőket nagyjából ennyit tudok mondani.

2012. aug. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
csökkentet módba sem rakta fel, amúgy ez egy "másodlagos" gép, egy sapphire ati x1650 - 256MB-s, és egy 32bites XP van rajta, professional.
2012. aug. 19. 17:23
 4/6 cianidetil ***** válasza:

Olvasgattam utána,úgy látom ez ennek a kártyának valami gyerekbetegsége.Itt olvashatsz te is,hátha találsz rá valamit:

[link]

2012. aug. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 cianidetil ***** válasza:
De az is lehet,a tápod kevés neki.Próbálj rátolni egy minimum 400 wattosat.ha azzal megy,akkor tápcsere.
2012. aug. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Józsiee válasza:

Próbáld meg litaltani a Alplapi vga t és úgy rádugni a vga ra.

nekem is így volt az alaplapi hálókártyával

2012. aug. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!