Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen viszonylag jó grafikus...

Milyen viszonylag jó grafikus kártyát vehetek meg egy 400W-os táppal?

Figyelt kérdés

a táp neve "Eurocase ATX-400JSP" Eredetileg HD4870-et akartam bele venni,de annak min. 450W kell!

A legjobb kártya ami ezzel működne az egy 9800gt tudomásom szerint!

És ha beleteszem így akkor fog működni?

Tápot nem szeretnék venni, mert fél éves a gépem!


2009. júl. 23. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Fog
2009. júl. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
bővebben?
2009. júl. 23. 19:34
 3/10 ceri ***** válasza:

Én másik vagyok.


A 4870 max fogyasztása 150 W.


[link]

2009. júl. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

a fogyasztása lehet,h annyi, de minimum 450W táp kell neki, 500W érzi magát teljesen jól!

[link]

2009. júl. 23. 23:53
 5/10 ceri ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy ott érzi jól magát. Azon az oldalon egy ajánlott érték van, ami a teljes konfigra vonatkozik és számol egy csomó extra bővítéssel, hogy akkor se legyen a vevő bajban. Ha a 4870 megkapja a maga 150 w-ját stabilan akkor őt nem érdekli, hogy 350 vagy 1000 W-os tápod van.


A tápoddal inkább az a baj (bár én nem ismerem, de az árából gondolom), hogy elég gagyi lehet. Márpedig a táp minden konfignak az alapja. Nem a teljesítményével van baj. A stabilitás pl. legalább ennyire fontos.


Persze én nem akarlak rábeszélni a 4870-re, sőt, de a 9800 GT-t főleg nem ajánlom. Mindkettő jó kártya, de már elég öreg konstrukciók, és mindkettő sokat fogyaszt.

Vegyél inkább egy ATI 4770-et az újabb (max 90 W fogyasztás), kb. az általad favorizáltak közti tudású, az ára bő 25 ezer Ft.


De vedd figyelembe, hogy bármit veszel is, a stabil táp minden rendszer alapja. Azon a 10 ezer különbözeten nem érdemes spórolni. Ezért nem szoktam én kész gépet venni, mert általában a táp és a VGA a gyenge pontjuk. Nincsenek egy súlycsoportban a konfig többi részével.

2009. júl. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak köszönöm a kielégítő választ!

SZerinted akkor vehetek egy 4770-est?

2009. júl. 25. 16:07
 7/10 ceri ***** válasza:
100%

Szerintem igen, de ez a kártya is igényel plusz áramot, tehát kevés neki amit a PCIe foglalaton keresztül kap.

A géped garis, menj el abba a boltba ahol vetted, mond el nekik, hogy mi a terved és velük szereltesd be, igy nem veszted el a garanciát.


Persze leírhattad volna a géped főbb jellemzőit, mert akkor van értelme az erősebb VGA-nak ha a CPU ki bírja hajtani.

Amit a tápról írtam, azt meg vedd komolyan, mert egy gagyi táp tényleg mindent tönkretehet. Nézz körül akár ezen az oldalon is, régebben volt kérdés táp ügyben, és ajánlottak elég jó 450 W- ost 10 ezer körül. Ha lehet próbáld kicseréltetni, csak beszámolnak 1-2 ezret a mostaniért. A mostani Vga-t szintén. Nem biztos, hogy belemennek, de gondolom meg lehet oldani.


Tudod a legújabb VGA-k is elavulnak 1-2 év múlva, de egy jó táp mindennek az alapja, és szinte örök darab. Ezért nem érdemes azon a pár ezer Ft-on spórolni. De ezzel a táppal is elmegy szerintem mindhárom kártya.

2009. júl. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Gépem adatai:

Processzor: AMD ATHLON 6000 X2 3,09Ghz

Memória: 2x1Gb DDR2 800Mhz

Videókártya: ATI Radeon HD 3200-integrált

Alaplap:MSI K9A2GM-FIH, soc.AM2+, uATX, AMD® 780G / DDR2 / SATA / Raid / A, G-Lan

Merevlemez: 500GB SATA2

Tápegység: Eurocase ATX-400JSP


A gépet nem boltba vettem hanem összerakattam.

Amúgy a CPU nem nagyon hajtaná ki a VGA-t szerintem. Azért nem akartam venni tápot, mert alig fél éves a gép, de nem nagyon tudnám eladni azt a tápot.

2009. júl. 25. 19:18
 9/10 ceri ***** válasza:

Szerintem a 4770-et vedd, a tesztek szerint jobb mint a 9800.Arrol nem is beszélve, hogy támogatja a DX 10.1- et, ellentétben a 4870-el, vagy az Nvidiával.

Az AMD 6000-el azért nem olyan rossz.

A tápot meg használd amíg nem okoz galibákat, vagy amíg nem fejleszted a gépet.

2009. júl. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kössz a segítséget! Több ilyen hasznos felhasználó kellene erre az oldalra!

Mégegyszer kössz mindent!

2009. júl. 28. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!