Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Belső vinyót hogy kell behelye...

Belső vinyót hogy kell behelyezni a gépbe?

Figyelt kérdés
Régi P3-as gépemből vettem ki és szeretném behelyezni a most használt P4-es sz.gépembe,de természetesen úgy,hogy a mostani merevlemezről induljon az xp,ahogy eddig,a másik winchestert csak adattárolására használnám.Rengeteg adatom maradt rajta és szeretném megmenteni.Szerelőre sajna nincs pénzem.Ha valaki eltudná nekem magyarázni érthetően nagyon megköszönném.
2012. aug. 21. 06:52
 1/5 slakat ***** válasza:

Gondolom az nem kérdés, hogy fizikailag hova tedd. Nincs is választás, csak egy helyre mehet, a másik alá-fölé, ahol hely van. A bekötés érdekesebb dolog. Attól függ, hogy a rendszer lemezed, amin most a windows van, milyen csatlakozású. SATA, vagy IDE. A régi szerintem biztosan IDE. Már csak a kora miatt is. Nos, ha a mostaninak is ugyan olyan a csatlakozója, akkor a a jumpereknél kell beállítani, hogy melyik lesz az elsődleges és melyik a szolga. Ennek a leírását képpel együtt itt megtalálod.


[link]


Természetesen a tápellátásról is gondoskodni kell.


Ha a mostani vinyó SATA csatlakozós, akkor csak be kell szerelni, rádugod egy szalagkábellel az alaplapra és készen van.

Nem tudom, ez mennyire volt világos, remélem az volt. :)

2012. aug. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél!!!Nagyon szépen köszönöm!!!
2012. aug. 21. 07:29
 3/5 anonim ***** válasza:

szia! gondolom IDE csatlakozású a winchestered (szürke széles kábel jön ki belőle), és ha a mostani p4-es alaplapodnak is van ilyen csatlakozója, akkor hozzá tudod kötni.

a vinyó valamelyik oldalán (asszem a tetején) rajta van a jumperolás (remélem tudod mi az, ha nem kérdezz) és át kell állítani slave-re!

ha megvan csatlakoztatod a géphez.


nagyjából ennyi:)

2012. aug. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hoppá nem láttam, hogy írtak:)
2012. aug. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is a segítséget! :):)
2012. aug. 21. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!