Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lett a gépemmel?

Mi lett a gépemmel?

Figyelt kérdés

Játszok a sleeping dogs játékkal. FullHDban maxon és a monitorom power saving modra váltott a hang is beakadt és a 2hónapos gépen forró volt és füst szagú azonnal kikapcsoltam áramtalanítottam. Megnéztem de semmi különöset nem látok a gépben. Mi lehet a baj? Nem hiszem hogy a játék miatt tegnap még működött.

A gépem: asrock 960Gm u3s3 fx

Fx 6100

Sapphire HD 69502gb oc

1tb caviar blue 7200rpm 32mb sata3

Chifi ctg 500w

Jól szellőző 3ventis ház.


2012. aug. 22. 14:45
1 2
 1/16 anonim válasza:
processzor nem sült meg?
2012. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 slakat ***** válasza:
Ismét bebizonyosodott, hogy a pc-t az kis füst tartja életben. Ha az kijön belőle, meghal. Ha érezted a szagát, az bizony azt jelenti, hogy valami elégett. Qrva meleg van amúgy is, pár óra játék meg pláne betesz a gépnek, akár hány venti van benne, csak a forró levegőt tudja keringetni. Az olcsó változat, ha a memória füstölt el. A költségesebb, ha az alaplap-proci-vga hármasból valaki. Egy kis szimatolással közelebb jutsz a megfejtéshez, de ne legyen áram alatt amikor szaglászol.
2012. aug. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hőmérsékleteket kellene nézni, szerintem VGA-d hűtése haldoklik. BIOS általában lenyomja alapbeállításokkal a rendszert, ha a proci elér egy bizonyos hőmérsékletet, így az nem túl valószínű. Esetleg még a táp lehet a ludas, de mivel VGA-igényes alkalmazást futtattál és e közben mondta be az unalmast, én arra raknám a zizimet.
2012. aug. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Körbeszaglásztam és az ssd meghajtónak van szaga ocz afgillity3 60gb llétezik hogy leégett? Amúgy kb15 percet játszottam.
2012. aug. 22. 15:00
 5/16 anonim ***** válasza:
Lehet, próbáltad már indítani amúgy? Akkor sokminden kiderülne.
2012. aug. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Bekapcsoltam de nincs kép power saving modra kapcsol de miatta miért lett volna füstszag?
2012. aug. 22. 15:25
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor a VGA lesz az. Proci vagy memória is lehet, de én nem azokra gondolnék elsősorban. SSD-t lehúzhatod a biztonság kedvéért és indíthatod anélkül, de attól, hogy az hibás, még indulnia kéne.
2012. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Vagy még az alaplapon éghetett ki valami chipset, de ezekre nem jellemző a meghibásodás, ha indul, akkor a táp jó, tehát a többiben kell keresni a hibát.
2012. aug. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Megtaláltam elolvadt a vezeték:S vga tápcsati:S
2012. aug. 22. 15:37
 10/16 A kérdező kommentje:
Pontosabban amibe belemegy a tápcsati azt hogy lehet cserélni?
2012. aug. 22. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!