Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenovo Thinpad Edge E330 -...

Lenovo Thinpad Edge E330 - szubnotebook általános/egyetemi célokra, ár/érték arányban megfelelő?

Figyelt kérdés

Hello,

a kérdésben említett hordozható gépet néztem ki. Főként irodai munkára, netezésre, filmnézésre használnám, a játék nem fontos. Továbbá elsődleges szempont lenne a hordozhatóság (súly/méret) és a viszonylag hosszú üzemidő. Természetesen, ha már új masinát veszek, akkor szeretnék az ár/érték kategóriában a lehető legjobbat venni, ezért is néztem ki ezt: [link]


A kérdésem annyi lenne, hogy mit gondoltok magáról a gépről (és az árkategóriájáról), valamint magáról a Thinpad Edge szériáról? Tapasztalatok esetleg?


Előre is köszi!



2012. aug. 23. 08:40
 1/7 anonim válasza:

Hát ha neked nem kell játékra,akkor sztem teljesen felesleges dedikált videókártya,ugyanis az nagyon leszívja az aksit,inkább nézz olyat,amibe integrált van,amúgy ha mégis emellett döntesz,akkor ár-érték arányban sztem egész jó. Megmutatom,h én melyiket néztem ki,bár nekem majd játékra is kell. :)

[link]

2012. aug. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, mondasz valamit a videokártyával kapcsolatban, így viszont akkor marad a "kistestvére": [link]


Elsősorban engem azért fogott meg ez az E330, mert 1,8 kg, 6 cellás akksija van, és a 13,3" az olyan ideálisnak hangzik. Néztem még párat, de hasonló paraméterekkel nem igen találni mostanság ebben a kategóriában más alternatívát (csak mondjuk nagyobb kijelzővel és/vagy tömeggel, ill. drágábbat). Ezért is kérdeztem a tapasztalatokat akár magával az E330-cal, akár a ThinkPad Edge szériával kapcsolatban, hátha valaki tud róla/róluk mondani valamit.


A Te "választottad" sem tűnik rossznak, de a fentebb említett okok (kicsit nehezebb, optikai meghajtó számomra nem létkérdés) miatt az nekem nem játszik sajna. De ennyiért elég jó specifikációkkal rendelkezik, az biztos ;)

2012. aug. 23. 14:56
 3/7 anonim válasza:
Ez is jó,amit most mutattál,de sztem olcsóbban is tudsz találni,arra,mire neked kell.Ezt arra mondom, ha nem akarnál ennyit rákölteni(úgy értem,h olyan dualcore-os procisat,meg vmi jobb integrált kártyásat,dellbe meg lenovoba is vannak egész jók,amik könnyűek sztem).De ha megvan rá keret,akkor mindenképpen jó ez ,amit utólag mutattál. :) Én is vennék core i3as procival meg dedikált vidikártyával,de az úgy drága lenne,és én max 150et áldozok rá. :)
2012. aug. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A ThinkPad Edge gépek nem rosszak, de nem is a legjobbak. Ha nem fontos az előre telepített Windows, akkor inkább ezeket ajánlom. Az i3-3217u kb. az i3 2330M processzorral azonos teljesítményű.


[link]


[link]


Windowssal


[link]


[link]


Az i3-2367M kb. 30% gyengébb, mint a i3-3217U.


[link]


Ebben már a legújabb Ivy Bridge processzor van (Ugyanaz, mint a drágábbik Fujitsuban) és a Windows is előre van telepítve.


[link]

2012. aug. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors és hasznos válaszokat!


Az utoljára két említett gép (Lenovo Ideapad U310 és Fujitsu Lifebook UH552) sajnos nem igazán fogott meg. Előbbinél a tesztek sem győztek meg, na meg pár hiányosság (1000 Mbps hiánya, 3 cellás akksi, fényes kijelző) miatt kilőve. Az UH552 op.rendszer nélkül ( [link] még épp beleférne a keretbe, és a súlya is megnyerő, na meg az Ivy Bridge proci, de erről túl sok tesztet/írást nem találtam.


Azonban valahogy személy szerint az üzleti/irodai gépekhez vonzódok, és teljesítményben, kialakításban is azok állnának legközelebb az én igényeimhez. Kicsit körbejártam még egyszer ezt a kategóriát, és még két gépen akadt meg a szemem: Dell Latitude E5420 és a HP ProBook 4330s. Mindkettőnek vannak előnyei-hátrányai egymáshoz és az E330-hoz is viszonyítva, úgyhogy nehéz döntés előtt állok.


Ez esetben is kérném a segítségeteket, hogy immár eközül a három közül (tapasztalatok vagy csak specifikációk alapján) Ti melyiket gondoljátok a best-buynak?

2012. aug. 26. 11:36
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja, a két géphez a linkek:

Dell Latitude E5420: [link]


HP ProBook 4330s:

[link]


Köszönöm továbbra is a segítséget!

2012. aug. 26. 11:42
 7/7 anonim válasza:
Sztem mindenképp a dell-t válaszd,ha már ennyi pénzt fektetsz vele,akkor megéri ha jó minőségűt veszel,a hp is nagyon jó,de én ha a helyedbe lennék,akkor mindenképpen dell-t választanám .:)
2012. aug. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!