Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pentium3-as gép winchesterét...

Pentium3-as gép winchesterét mennyire lehet bővíteni?

Figyelt kérdés
A gép 994 Mhz-es, 512 ram,20 GB vinyó van benne ,ezt szeretnénk kicserélni egy nagyobbra.
2012. aug. 28. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nagyon lenne érdemes. Nem tudom, milyen alaplap van abban a gépben, de szerintem már nem is gyártanak olyan winchestereket, amik jók bele, max használtan tudsz kifogni néhányat.
2012. aug. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, szíveden viseled a linux ügyét, és a terjesztéséhez dedikált torrent szervert szeretnél létrehozni. Másra az a gép nem jó.


Egy átlagos P3-as alaplapnak az alaplapon 2 IDE portja van, mind2 2-2 eszközt (mester, szolga) képes fogadni. A legnagyobb HDD amit láttam, 320 GB-s, ~ 23 000-be kerül. Ebből 4 db beszerzése 1280 GB tárhelyet eredményez.


Mivel akkoriban már feltalálták az USB-t, és ha szerencséd van, USB2.0-s az alaplap, akkor a HDD kapacitásnak csak a pénztárca szabhat határt, mivel minden USB-re köthető winchester, és minden usb-re köthető elosztó is, amivel több HDD-re tehetsz szert, hogyha redundánsan szeretnéd tárolni azt a sok-sok linuxot, amit seedelni szeretnél.

2012. aug. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet bele tenni SATA, SCSI, esetleg SAS, neadjisten RAID vezérlőt, Innentől csak a képzelet és pénztárca szab határt.
2012. aug. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló gépem még régen. Bár kár költeni rá, de ha a használati célnak megfelel, és mindenféleképp bővíteni akarod, akkor egy 80-120-160GB-ig simán lehet.

Itt van egy lista:

[link]

De ha igazán javítani akarsz rajta, akkor -ha lehetséges- 1GB-ra bővíted a RAMot is, és nagyobb órajelű procira is válthatsz (olyan 1,1-1,3GHz-esre).

2012. aug. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!