Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a proceszor hőföka magas...

Ha a proceszor hőföka magas pl nekem játék közbe 66-69fokos akkor belassulhat a játék?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Az terhelés alatt normális hőmérséklet. Neki nem ugyanaz a magas, mint neked.
2012. aug. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de a proci néha felmegy 70-re eddig ez volt a legmagassabb i5 2500k gyári hűtő az nem gáz?
2012. aug. 31. 18:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Elvileg be!

Az Intel proci ha túl melegszik először belassul,majd ha így is tovább melegszik letilt.

2012. aug. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen proci? AMD-nél az még nem magas :)
2012. aug. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hogy vehetem észre hogy belassul ? pedig játék közbe 70fps is van
2012. aug. 31. 18:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs látom... Szerintem ez a hőmérséklet még nem a veszélyes kategória...Gondolj bele....egy terhelt GPU chip üzemi hőmérséklete 80-90 fok. Egy CPU-nál, főleg több maggal, ez normális.
2012. aug. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A processzor már rég haldoklik vagy letilt 80-90 foknál míg a vga vígan elvan. Én nem hagynám 70 fok fölé menni a cput.
2012. aug. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak viszonyításképpen említettem a GPU-t. Annál nem ritka a 100 fok sem. A Playstation irdatlan erejű 7 aktív maggal rendelkező Cell processzoránál nem ritka jelenség ez a hőmérséklet.(70 fok) A 4,6 maggal rendelkező AMD-k esetében sem. De rengeteg megoldás van a lassulás ellenőrzésére, erős grafikus teszt, stresszteszt a CPU-nál. Ha valami lassul a melegedés miatt, elő kell jönnie az eredményben.

Azután a hűtést átnézni. De érdemes lenne megfigyelni, hogy a terhelés elhagyása után mennyi idő alatt hűl le a proci, ha gyorsan akkor nem a hűtés. Ill, hogy más alkalmazásnál is lassul e (videokódolás, RAR). Elég soktényezős a dolog....

2012. aug. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet normális, de én akkor se szeretem érezni hogy forró mint az atom a procim és szeritnem az elég sok, mert nekem játék alatt max 50fok mondjuk amd-m van és nem intel.
2012. aug. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!