Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az AMD nyugdíjazza az aktuális...

Az AMD nyugdíjazza az aktuális FX szériát?

Figyelt kérdés

[link]


De miért ilyen hamar?Nem is olyan rég kerültek piacra az FX-ek.



2012. szept. 5. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Jön a Vishera :)
2012. szept. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És szerinted az mennyivel lesz jobb?Érdemes arra várni?:)
2012. szept. 5. 21:08
 3/8 Panda Péter ***** válasza:
ráncfelvarrás a bulldozerhez, maasabb ipc és órajel, várhatóan alcsonyabb fogyi, de semmi falrengető nem lesz benne. sztem már csak azért se érdemes rá várni, mert valszeg ez lesz az utsó homogén töbmagos proc a piacon, kivéve ha az intel szerverből lehozza az ivy-e kiherélt változatát, de mindkét gyártónál APUk fogják alkotni a jövőbeli termékpalettát.
2012. szept. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Panda Péter ***** válasza:
ha már várni akarsz valamire,akkor a nemsokára megjelenő trinityt, az utódját kaverit, vagy kék fronton a haswellt várd :)
2012. szept. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Ha mindent jól értettem,akkor ez azt jelenti,hogy hamarosan minden processzorban integrált videókártya lesz,ugye? :)
2012. szept. 5. 23:10
 6/8 Panda Péter ***** válasza:
igen, de az igp-t nem csak grafikára tudod használni, hanem általános számításokra is, vagyis a mindennapi alkalmazások is gyorsulni fognak az igptől, ez az egészbn a tuti. a teljesítmény ugyanis nem növelhető tovább ésszerű mértékben amagszám növelésévl, a fogyasztásról nem is beszélve. anno az egymagos processzoroknál ugyanilyen korlátba futottak a tervezők. akkor az órajelhajhászás helyett a többmagos móka volt a megoldás, most a heterogén lapka, megfellő gpuval.
2012. szept. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Panda Péter ***** válasza:
amúgy már most is érezhető ez az átállás, mert nm kevés rogram jött ki, ami kihasználja a gpu erejét, de ez az intel belépésével az APU versenybe még inkább fel fog gyorsulni, és szapoodni fog azon programok száma amik sokkl jobban futnk APUn, min klasszikus cpun.
2012. szept. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszi!Akkor én mondjak le az FX-emről?Várjak a trinityre? :(
2012. szept. 6. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!