Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gigabyte GA-EP35-DS4 alaplapra...

Gigabyte GA-EP35-DS4 alaplapra Sapphire HD 6870 1GB DDR5 videókártya?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni hozzáértőktől, hogy szerintetek érdemes-e és lehet-e egy Gigabyte GA-EP35-DS4 alaplapra Sapphire HD 6870 1GB DDR5 videókártyát tenni.


Van mellette 4 giga ramom (amiből a 32 bites rendszer miatt így is csak 3 gigát használ), Intel E8400-as Core 2 Duo processzor 3 GHz és jelenleg egy Geforce 9600gt videókártya, amit lecserélnék. Pénzem új és jobb gépre nincs és a közeljövőben nem is lesz. A memóriát is most cseréltem benne, tehát az is új.


A másik kérdés -ha érdemes és lehet-, hogy elég-e a gépbe az 500 wattos tápegység, vagy kell egy nagyobb?


Előre is köszi a válaszokat.



#videokártya #HD6870 #Gigabyte GA-EP35-DS4
2012. szept. 8. 12:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Közben egy pillanatra elgondolkodtam azon, hogy még az is lehet, hogy ez a kártya esetleg owerkill lenne. Tehát ha tudtok jobbat ajánlani, ami ár/érték arányban jobb, azt is írhatjátok!
2012. szept. 8. 12:58
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószínű a kártya sok lesz a cpu-nak de megpróbálhatsz később alaplapot/procit cserélni...valamint még 2 dolog;

1- miféle 500wattos táp? Valami noname vagy ilyen LCpower/codegen? mert akkor azok is szarok és nem szívesen kötnék rá egy 40ezres kártyát.

2 - miért nem raksz fel egy 64 bites rendszert -.- ? most ha ezt belerakod akkor 1 gigával kevesebbet fog látni a rendszermemóriából a géped.

2012. szept. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Belenéztem a gépbe, és úgy néz ki ilyen noname "szar". SL-500 van ráírva. Mondjuk annyira szar nem lehet, ha már három-négy éve megy. :)


Azért nem rakok rá 64 bitest, mert eredeti windows 7-em van, és elvileg ennek a változatnak a kulcsa csak 32 biteshez jó. Arrrr változatot meg nem szeretnék letölteni, mert túl problémás oprendszer esetén.

2012. szept. 8. 13:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem problémás és szükséges a 64 bites rendszer... konkrétan ezzel a vga-val az egyik (ha 2*2gigás lapok vannak benn) ki is szedheted mert az oprendszer nem látja :D

Amúgy a tápról annyit, hogy ezek a szarok azért szarok mert nincsenek benne megfelelő védelmek/jóval nagyobb a meghibásodási rátájuk stb. ezért gáz ilyenre kötni drágább dolgokat és egy 40ezres vga azért már szerintem nem az olcsó kategória :D

Lényeg a lényeg, jó a 6870es kártya, lesz egy szép cpu limited de idővel azt is cserélheted viszont kéne a 64bites rendszer és amint lehet egy új táp.

2012. szept. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. szept. 8. 16:30
 6/8 A kérdező kommentje:
Milyen típusú tápegységet ajánlanál viszonylag jó áron? Védelem alatt túlfeszültség elleni védelmet értesz?
2012. szept. 8. 16:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Túláram/túlfesz/túlmelegedés/rövidzár stb. :x

Ha 500w-ot veszel ami amúgy sok is, mert a vga elvileg max 151wattot eszik, cpu 65watt +egyebek ~ max 250lehet de maxon azért ritkán van.

Szóval egy 350es fsp apn is elég de ez az alja ez van ipon-on 8500ért

[link]

Ettől jobb pl. egy 400as fsp hexa/chieftec ctg ami 10-11körül van. Talán jobb egy 400ast venni, mivel egy jó tápot nem cserélsz feltétlen gépenként és később tudsz vele etetni egy erősebb konfigot is.

2012. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm. Szerintem egy 400-ast veszek majd mellé.
2012. szept. 9. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!